Jak dobrać biżuterię do sukni ślubnej?

Dzień ślubu to długo wyczekiwana przez niejedną kobietę chwila. Przyszła panna młoda pragnie zachwycać i czarować, szczególnie pana młodego, który zaraz stanie się jej towarzyszem do końca życia. Aby wyglądać zjawiskowo, konieczna jest nie tylko piękna suknia, staranny makijaż i wyjątkowo ułożona fryzura. Znaczenie ma również biżuteria ślubna. O czym pamiętać, dobierając tego rodzaju dodatki?

bizuteria slubna

Zdobienia nie wymagają dodatkowej konkurencji

Jeśli twoja suknia jest bogato zdobiona, najlepiej sprawdzą się niewielkie kolczyki czy nie zwracająca uwagi bransoletka. Powinny być dopasowane do stylu zdobień znajdujących się na sukni. Nie mogą jej przytłaczać, ponieważ suknia jest już samą w sobie niebywałą ozdobą. Skromniejsze sukienki dają dużo większe pole do popisu, jednak większość pan woli w tym dniu wyglądać jak prawdziwa księżniczka.

Dekolt potrzebuje pięknej oprawy

Dobierając biżuterię do sukni ślubnej, dużą uwagę należy zwrócić na jej dekolt. Do odsłoniętych ramion najlepsze będą okrągłe naszyjniki. Jeśli dekolt nie ma zdobień, można pozwolić sobie na dużą, przyciągającą wzrok biżuterię. Do dekoltów w kształcie serca pasuje kolia, kiedy zaś mamy suknię o dekolcie w kształcie litery V, taki też powinien być naszyjnik. Jeśli nie przepadasz za noszeniem niczego na szyi, w tym wypadku można wybrać większe, bardziej okazałe kolczyki. Z kolei przy sukniach na jedno ramię, lepiej jest zrezygnować z naszyjników. Z kolczykami można bardziej zaszaleć, dobierając je do fryzury.

Biżuteria we włosach

Biżuteria panny młodej to nie tylko naszyjnik i kolczyki. To również różnego rodzaju spinki i grzebienie wpinane we włosy – komentuje nasz ekspert z firmy Suknie ślubne Duber.

Należy skonsultować je z naszą fryzjerką, która wykona próbną fryzurę i sprawdzi, jaki element biżuterii będzie się prezentować najlepiej. Pamiętaj, że panna młoda przede wszystkim musi podobać się sobie w lustrze. Tylko wtedy poczuje się wyjątkowo i będzie w stanie oczarować innych.