Ciekawe pomysły na ozdoby choinkowe

Każdego roku w przed Bożym Narodzeniem stajemy przed dylematem, jak udekorować świąteczne drzewko, by pięknie się prezentowało i było ozdobą naszego domu. Niektórzy z nas mają ten sam stały zestaw dekoracji, inni wolą poeksperymentować i co roku decydują się inną świąteczną stylizację choinki.

ozdoby choinkowe

Bombki zawsze mile widziane

Najbardziej klasyczną ozdobą choinki są szklane bombki. Niemal na każdej choince, czy to w domu, czy to w miejscach publicznych można zobaczyć bombki w ogromnym bogactwie wielu różnych kolorów, wielkości i wzorów. Poza tradycyjnymi okrągłymi bombkami na rynku dostępne jest wiele innych ciekawych kształtów – choćby bombki aniołki, mikołaje, grzybki, bałwanki czy ptaszki. Jeśli chcemy, by nasza choinka prezentowała się okazale i oryginalnie, warto poszukać bardziej wyjątkowych wzorów bombek niż te dostępne w każdym supermarkecie. Na przykład w ofercie sklepu Virpol znajdują się ekskluzywne szklane bombki wykonywane wyłączenie przez polskich producentów z ręcznie zdobionego szkła. Mogą one być świetną alternatywą dla kiepskiej jakości ozdób importowanych masowo z zagranicy.

A może ozdoby naturalne?

Jeśli chcemy, by nasze drzewko świąteczne przypominało wyglądem te z naszych dziecięcych lat, może warto zdecydować się na naturalne ozdoby? Mogą być to cynamony, pierniczki, ozdoby na korze, szyszki czy ozdoby materiałowe. Wszystkie te dekoracje nadadzą domowej choince niepowtarzalny wygląd, pod tak ustrojonym drzewkiem z pewnością czuć będzie ciepło domowego ogniska.

Ozdoby choinkowe w wersji „zrób to sam”

Ciekawym uzupełnieniem zakupionych ozdób choinkowych mogą być te wykonane własnoręcznie. Zwłaszcza jeśli mamy dzieci, na pewno będą one zachwycone możliwością stworzenia własnych świątecznych dekoracji. W Internecie nie brakuje porad, jak za pomocą kilku prostych trików zrobić oryginalne dekoracje na choinkę – łańcuchy, origiami, gwiazdy, aniołki czy papierowe bombki. Wielbicielom słodkości przypominamy też, że na choince można powiesić cukierki, małe czekoladki, ciasteczka, wafelki, żelki, a nawet jabłkowe czy bananowe chipsy! Jedynym ograniczeniem jest Wasza wyobraźnia.