Charakterystyka Alfa Romeo Giulietta

Sportowy charakter, wysoki komfort jazdy, nowe wykończenia wnętrza oraz ulepszona gama silników – tak prezentuje się Alfa Romeo Giulietta, która przypomina niezwykłe włoskie dzieło sztuki.

alfa-romeo-giulietta

Sportowy design

Styl Alfy Romeo Giulietta można rozpoznać od razu – charakterystyczna osłona chłodnicy, czerwone obramowanie zderzaków, karbonowe obudowy przednich reflektorów, sportowy tylny zderzak oraz skórzana kierownica. Do tego dochodzą nowe wzory kół aluminiowych w każdym rozmiarze oraz nowe materiały i elementy wykończenia wnętrza, w którym wyróżniają się: czarne panele w centralnej konsoli, nowe obicia oraz obramowanie deski rozdzielczej. Dzięki tym szczegółom można poczuć się w tym samochodzie wyjątkowo – widać, że jest on wyrazem prawdziwej pasji projektanta – zauważa ekspert centrum motoryzacyjnego Auto Plus, które zajmuje się sprzedażą samochodów nowych i używanych.

Innowacyjne technologie

Aby zwiększyć osiągi i dostarczyć emocji w czasie jazdy, w tym modelu wprowadzono szereg innowacyjnych rozwiązań. Zaliczyć można do nich silnik 1.6 JTDM o mocy 120 KM stanowiący równowagę pomiędzy osiągami a zużyciem paliwa, przekładnię z podwójnym suchym sprzęgłem, która pozwala na wrzucenie wyższego biegu bez utraty mocy podczas dokonywania zmiany, a także informacyjno-multimedialny system Uconnect Live. Pokazuje on na bieżąco informacje o ruchu drogowym, samochodzie i parametrach jazdy, a ponadto dzięki niemu w łatwy sposób można uzyskać dostęp do wiadomości, muzyki oraz portali społecznościowych. Niezwykłe wrażenia potęguje system nagłośnienia Bose Sound System, który ma moc ponad 500 W i składa się z głównych głośników, 8-kanałowego subwoofera oraz centralnego głośnika znajdującego się na desce rozdzielczej.

Bezpieczeństwo i dynamika

Emocjonującą jazdę gwarantuje również niezwykła dynamika Alfy Romeo Giulietta. Kierowca może sam dokonać wyboru stylu jazdy za pomocą systemu D.N.A., który dopasowuje parametry pracy układów samochodu do warunków drogowych i indywidualnego charakteru jazdy kierowcy. Przy okazji emocji, warto również wspomnieć o bezpieczeństwie, na które istotny wpływ mają: ESC i aktywny elektroniczny układ kierowniczy Alfa Active Steering z systemem Dynamic Steering Torque oraz 6 poduszek powietrznych. Ponadto Giulietta posiada kolumny McPhersona z przodu oraz tylne zawieszenie Multilink, które zapewniają stabilność w trudnych warunkach, dzięki czemu użytkownicy mogą zwiększyć autentyczną przyjemność z jazdy tym modelem.