Bagażnik dachowy. Idealna propozycja na wakacyjny wyjazd

Letnie wakacje i ferie zimowe to momenty, w których większość osób planuje krótszy lub nieco dłuższy wyjazd. Niekiedy, chcąc dobrze zaopatrzyć się na taką eskapadę, trzeba zabrać ze sobą naprawdę sporo rzeczy. Bywa, że szybko okazuje się, że bagażnik znajdujący się z tyłu samochodu nie gwarantuje dostatecznie dużo miejsca. Wtedy jedynym ratunkiem są bagażniki dachowe, dzięki którym nie trzeba rezygnować ze zabierania ze sobą niezbędnego bagażu.

Bagażnik samochodowy

Dlaczego bagażnik dachowy to tak dobre rozwiązanie?

Niestety bagażniki samochodowe nie są z gumy. Ich pojemność jest ściśle określona i nawet przemyślana logistyka pakowania bagaży nie sprawi, że zmieści się do nich więcej walizek oraz toreb niż zakłada specyfikacja.

Wyjeżdżając w góry, nie sposób zrezygnować ze zabrania ze sobą profesjonalnego sprzętu oraz ubrań. Natomiast wybierając się nad morze, warto zabrać ze sobą akcesoria do pływania, parawan oraz leżak. Akcesoria te szybko zajmą większość miejsca w bagażniku. Niektórzy decydują się przewozić te przedmioty na tylnym siedzeniu w samochodzie. Jednak jest to bardzo niekomfortowe rozwiązanie dla pasażerów. Poza tym można w ten sposób łatwo uszkodzić tapicerkę.

Bagażnik dachowy to czasami jedyny sposób na to, aby osobom wybierającym się na wakacje niczego nie zabrakło na wyjeździe. Jest to rozwiązanie, które gwarantuje bezpieczeństwo i stabilność przewożonego bagażu. Ponadto konstrukcje tych bagażników są projektowane tak, aby w jak najmniejszym stopniu obciążały pojazd” – mówi ekspert ze sklepu Voyager.

Co można przewozić na bagażniku dachowym?

Bagażniki dachowe to na tyle uniwersalne, a zarazem funkcjonalne konstrukcje, iż nie ma ograniczeń co do tego, jaki ekwipunek będzie dzięki nim transportowany.

Bagażniki te służą do przewożenia walizek oraz toreb. Można na nich umieszczać także rozmaite sprzęty. Dzięki specjalnym przystawkom istnieje możliwość szybkiego przystosowania ich do tego, aby przewozić przy ich pomocy rowery. W ten sam sposób należy postąpić, kiedy planowany jest wyjazd góry, który wiąże się z tym, że trzeba będzie zabrać ze sobą narty i akcesoria do uprawiania sportów zimowych.

Warto także przeanalizować korzyści, jakie płyną z montażu na dachu specjalnych boxów. Konstrukcje te są niezwykle lekkie, a jednocześnie pojemne. Dzięki ich wykorzystaniu bagaż jest chroniony przed deszczem, słońcem i szeregiem innych czynników. Stabilizują przewożone przedmioty oraz sprzęty, a także amortyzują drgania. Boxy to również skuteczne zabezpieczenie przed kradzieżą – mają one zwykle zamontowane zamki.

śr. ocena 5 / głosów 1