Zalety drzwi aluminiowych

Kiedyś drzwi aluminiowe można było spotkać głównie w budynkach przemysłowych. Dzisiaj coraz częściej zastępują one drzwi wykonane z drewna lub PVC. Świetnie prezentują się zwłaszcza w nowoczesnych budynkach. Ich rosnąca popularność nie jest bezpodstawna – drzwi aluminiowe mają szereg zalet i dlatego są dobrym rozwiązaniem zarówno w budynkach publicznych, jak i w domach prywatnych.

Drzwi aluminiowe

Lekkość i plastyczność

Aluminium to materiał, który łatwo poddaje się obróbce. Jest plastyczny i kowalny, dlatego można z niego uzyskać wyroby o dowolnych rozmiarach i kształtach. Wykonywanie drzwi aluminiowych na zamówienie nie stanowi zatem problemu. Dzięki temu można dopasować je do indywidualnych potrzeb klienta. Dużą zaletą jest też to, że drzwi aluminiowe można pomalować na dowolny kolor, przez co jeszcze bardziej wpasowują się one w wizję osoby, która je zamawia. Dodatkowo, są one lekkie, a zatem łatwe w montażu. Jednak mimo tej właściwości, drzwi aluminiowe cechuje też duża wytrzymałość.

Wytrzymałość i odporność na uszkodzenia

Wydaje się, że tak plastyczny i lekki metal jak aluminium nie może być trwały. A jednak – wytrzymałość to jego charakterystyczna cecha. Nie dość, że ten materiał jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, to jeszcze na szkodliwe czynniki atmosferyczne, takie jak wilgoć (aluminium nie koroduje) czy zmiany temperatur. Nie jest również aż tak podatny na działanie promieniowania słonecznego. A jeśli nawet po kilku latach kolor drzwi zacznie blaknąć, można je łatwo odmalować.

Jak wyjaśnia pracownik firmy Specjall, drzwi aluminiowe świetnie sprawdzają się w roli systemów antywłamaniowych. Wzmocnione okuciami, zespołem zamków i szybami z hartowanego szkła stanowią barierę nie do sforsowania dla niepożądanych gości. Są o wiele bezpieczniejsze niż tradycyjne drzwi wykonane z drewna czy tworzyw sztucznych. To bardzo ważna zaleta, bo pozwala ona zadbać o bezpieczeństwo użytkowników budynku.

Wygląd i personalizacja

Plastyczność aluminium sprawia, że można dopasować produkty z niego wykonane do indywidualnych potrzeb klienta. Chodzi zarówno o kształt i wymiary drzwi, jak i o ich kolor. Wyroby aluminiowe świetnie się prezentują i dobrze wyglądają zwłaszcza w nowoczesnych obiektach. Ale będą też dobrą opcją dla miłośników tradycyjnych rozwiązań – można je bowiem okleić materiałami imitującymi np. drewno.

Czy są jakieś wady?

Niektórzy przyznają, że drzwi aluminiowe są podatne na zarysowania. Jednak problem ten stopniowo znika z powodu nowoczesnych rozwiązań, jakie są dzisiaj wykorzystywane w produkcji wyrobów aluminiowych. Wadą drzwi z tego materiału może być też stosunkowo wysoka cena. Jeśli jednak wziąć pod uwagę wszystkie zalety, można dojść do wniosku, że warto ponieść większy koszt, aby potem móc cieszyć się solidnie wykonanymi drzwiami przez lata.

śr. ocena 5 / głosów 1