Zakup komody kolonialnej. Kryteria wyboru

Meble kolonialne mają niepowtarzalnych charakter i wnoszą do wnętrz magiczną atmosferę rodem z „Baśni tysiąca i jednej nocy”. Planujesz zakup komody kolonialnej? Szukasz dobrej oferty, ale nie wiesz na co zwrócić uwagę? W naszym artykule podpowiadamy, czym należy się kierować przy wyborze komody, aby podjąć właściwą decyzję i nie paść ofiarą nieuczciwych sprzedawców.

Po pierwsze – nie pozwólmy się oszukać

Przed zakupem komody musimy mieć pewność, czy wybrany przez nas mebel istotnie należy do mebli kolonialnych. Niestety zdarzają się wciąż sytuacje, w których nieuczciwi sprzedawcy oferują nam meble, zapewniając o ich autentyczności, podczas gdy te w rzeczywistości nimi nie są. Jak zatem poznać, czy mamy do czynienia z prawdziwą kolonialną komodą?

Po drugie – zwróćmy uwagę na materiał i jakość wykonania

Meble kolonialne łączą w sobie wygodę i funkcjonalność z wyjątkowym wyglądem i trwałością. To niesamowite połączenie jest możliwe dzięki wysokiej jakości materiałom wykonania oraz tradycyjnym, indyjskim metodom rzemieślniczym. Znakiem rozpoznawczym mebli kolonialnych jest ich niepowtarzalność. Każda komoda, pomimo tego samego projektu, może wyglądać nieco inaczej, a to wszystko za sprawą ręcznego rzemiosła. 

Nie dajmy się nabrać i nie kupujmy naszych „krajowych” mebli kolonialnych. Autentyczne meble kolonialne są bowiem sprowadzane z Indii i produkowane przez tamtejszych artystów-rzemieślników. Prawdziwa komoda kolonialna, wedle tradycji, będzie wykonana zatem z litego drewna mangowca, akacji czy palisandru. Wybierając komodę należy zwrócić na to szczególną uwagę – przestrzega nasz rozmówca z firmy Meble Świata, która specjalizuje się w imporcie mebli kolonialnych z Indii.

Po trzecie – wybierzmy odpowiedni sklep

Gdzie można bezpiecznie kupić komodę kolonialną? Obecnie wygodną i korzystną opcją są zakupy online. Musimy jedynie zachować ostrożność i – oprócz wyżej wymienionych kryteriów – pamiętać o tym, aby zweryfikować wiarygodność wybranej przez nas firmy i jej sklepu. Jak to zrobić?

Wystarczy, że sprawdzimy kilka ważnych kwestii. Otóż pierwszym krokiem jest dokładne zapoznanie się z regulaminem sklepu. Dalej, istotne jest to, w jaki sposób sprzedawca przedstawia w opisie oferowane przez siebie produkty. Czy opisy te są rzetelne i zawierają wszelkie potrzebne nam informacje łącznie z jasno określoną ceną produktu oraz kosztem i formą przesyłki.  

Należy także sprawdzić opinie innych użytkowników, którzy już mieli okazję robić zakupy w sklepie danej firmy. Przy czym pamiętajmy o tym, żeby zachować dystans do tych ocen, które napisane zostały w sposób super pozytywny lub super negatywny. Często zdarza się bowiem, że ich autorami są osoby, należące do konkurencji.

Na koniec warto sprawdzić czy wybrana przez nas firma posiada sklep/siedzibę stacjonarną. Taki adres dodatkowo przemawia za wiarygodnością firmy, a w przypadku, gdy sklep znajduje się w pobliżu naszego miejsca zamieszkania, możemy udać się do niego w celu obejrzenia komody na żywo. Często istnieje taka możliwość.

śr. ocena 4 / głosów 3