Wyposażenie kabin prysznicowych wraz z akcesoriami

Prysznic to ekonomiczne rozwiązanie, które pozwala na szybką kąpiel, dzięki temu możemy liczyć na większą oszczędność wody. Kabinę prysznicową wyposaża się nie tylko w podstawowe elementy, ale również w różnego rodzaju akcesoria, które ułatwiają kąpiel i sprawiają, że jest ona bardziej komfortowa. Wybór prysznica, jak i poszczególnych akcesoriów zależy głównie od naszych upodobań. Podpowiadamy, w co powinna być wyposażona kabina prysznicowa.

Zestaw prysznicowy

Zestaw prysznicowy to komplet dopasowanych do siebie akcesoriów, w skład którego wchodzi słuchawka prysznicowa, wąż, uchwyt lub drążek. Akcesoria te możemy również kupić osobno, co jest opłacalne w przypadku konieczności wymiany uszkodzonego lub starego elementu na nowy. W sytuacji, gdy potrzebujemy wszystkich elementów, wówczas warto zakupić do kabiny prysznicowej cały zestaw. Zestawy prysznicowe różnią się od siebie wyglądem słuchawki, wielkością czy długością węża.

Do zawieszenia słuchawki możemy wybrać pojedynczy uchwyt lub drążek z uchwytem, dzięki któremu będziemy mogli dowolnie regulować słuchawkę prysznicową. Jest to dobre rozwiązanie, jeżeli z kabiny prysznicowej korzystają domownicy o różnym wzroście, czyli zarówno dorośli, jak i dzieci – zauważa nasz rozmówca reprezentujący firmę Projekt Łazienka, która oferuje wszystko, co potrzebne do stworzenia przestronnej i wygodnej w użytkowaniu domowej łazienki.

Drzwi i ścianki prysznicowe

To właśnie drzwi decydują o tym, czy można będzie wejść do kabiny swobodnie i bez przeszkód. Rodzaj drzwi prysznicowych należy dobrać do wielkości dostępnej przestrzeni, jaką dysponujemy wokół kabiny. Do wyboru mamy zatem drzwi suwane, uchylne, wahadłowe, harmonijkowe, drzwi do wnęki lub po prostu kabinę typu walk in, co oznacza, że prysznic nie posiada żadnych drzwi. Wyglądają one bardzo dobrze w dużych, jak i w małych łazienkach – wszystko zależy od prawidłowej aranżacji. Ścianki kabiny wykonywane są ze szkła hartowanego. Jest to materiał trwały, zapewniający wysoki poziom bezpieczeństwa. Szkło takie może być z powłoką hydrofobową, co ułatwia czyszczenie kabiny lub bez takiej powłoki. Wyróżnia się także różne grubości takiego szkła, przy czym 4 mm to tanie kabiny marketowe, a 8 mm to porządne i wytrzymałe kabiny. Pojawiają się także te o grubości 10 mm, ale obecnie nie mają żadnych dodatkowych właściwości.

Półki pod prysznic i inne akcesoria

Półki prysznicowe z pewnością podniosą wygodę i komfort podczas korzystania z prysznica. Najczęściej mają one postać koszyczków, które umożliwiają swobodny odpływ wody z gąbek, myjek, czy butelek szamponów i żeli pod prysznic. W sklepach znaleźć możemy koszyki w różnych rozmiarach oraz formach. Można je zamontować na różne sposoby, np. przykręcić do ściany, zawiesić lub przymocować na przyssawki. Dobrym rozwiązaniem jest przymocowanie półki teleskopowej w kabinie prysznicowej. Składa się nią długi drążek o regulowanej długości, na którym umieszczone są półki na akcesoria prysznicowe. Półkę teleskopową umieszcza się najczęściej w narożniku, co pozwala zachować więcej wolnej przestrzeni. W kabinie prysznicowej warto umieścić także siedzisko, jeżeli wśród domowników jest osoba starsza lub niepełnosprawna. Taki dodatek umożliwi jej komfortowe skorzystanie z prysznica i będzie dla niej dużym udogodnieniem. Dobrze zakupić również wieszaki na ściankę prysznicową, które umożliwią zawieszenie na nich ręczników czy szlafroka.

śr. ocena 5 / głosów 7