System przesuwne naścienne w aranżacjach wnętrz

Drzwi przesuwne naścienne ostatnimi czasy stały się bardzo popularne. Niejako na nowo odkrywamy to znane nam od lat rozwiązanie. Nic dziwnego, systemy przesuwne naścienne stanowią doskonałą alternatywę dla drzwi tradycyjnych, zarówno pod względem praktycznym, jak i estetycznym. Poniżej przedstawiamy kilka najciekawszych pomysłów na ich wykorzystanie w aranżacjach wnętrz.

Systemy przesuwne naścienne – rozwiązanie dla miłośników otwartej przestrzeni

Otwarta przestrzeń i drzwi? Brzmi nielogicznie, to prawda, ale my mamy tu jednak na myśli wrażenie, jakie tworzy zastosowanie systemów przesuwnych naściennych na współczesnych otwartych przestrzeniach. Jeśli ktoś lubi otwartą przestrzeń, a przy tym ceni sobie prywatność w sypialni lub brak kuchennych zapachów w salonie, drzwi przesuwne będą dla niego rozwiązaniem idealnym.

Dzięki nim można bowiem oddzielić miejsce naszego wypoczynku czy sporządzania posiłków od przestrzeni, dedykowanych innym naszym aktywnościom. A wszystko to bez zajmowania dodatkowej przestrzeni, koniecznej na otwarcie skrzydła standardowych drzwi oraz bez stałego wydzielania pomieszczeń. Drzwi naścienne po otwarciu mogą bowiem z powodzeniem pełnić rolę wyjątkowego elementu wystroju wnętrza. Wystarczy, że odpowiednio dobierzemy materiał ich wykonania oraz wzór.

Drzwi przesuwne naścienne jako skuteczny i estetyczny sposób na wydzielenie przestrzeni

Tego typu drzwi to także doskonałe rozwiązanie na pomysłowe i oszczędne wydzielenie przestrzeni, których przeznaczenie w zamyśle ma być inne od danego pomieszczenia. I tak np. przy zastosowaniu systemu przesuwnego naściennego możemy oddzielić część sypialni i przeznaczyć ją na garderobę, miejsce do pracy bądź ćwiczeń. W kuchni zaś przy pomocy drzwi tego typu wydzielimy spiżarnię lub kącik na wina. W kawalerkach z kolei np. wyznaczymy przestrzeń do pracy i relaksu. Możliwości jest wiele – podpowiada nasz rozmówca z firmy Hoton Design, która dostarcza nowoczesnych rozwiązań w zakresie wykończenia wnętrz.

Designerski sposób na bałagan

Systemy przesuwne naścienne stanowią również bardzo ciekawy sposób na ukrycie rzeczy, których nie chcemy układać każdego dnia. Nasze domowe garderoby czy też zwykłe graciarnie nie muszą straszyć widokiem bałaganu. Przesuwne drzwi naścienne zakryją go w bardzo skuteczny i zarazem estetyczny sposób.

Takie rozwiązanie zaś sprawdzi się zarówno w domach, w których mamy do dyspozycji dużo miejsca, jak i w pomieszczeniach czy mieszkaniach o małym metrażu.

śr. ocena 5 / głosów 5