Śpij dobrze. Opowiemy Ci o tekstyliach do sypialni

Gdy aranżujemy wnętrza, często zapominamy o tym, jaką rolę odgrywają tekstylia. Nie są tylko przyjemnymi dodatkami, ale kluczowym elementem całego wystroju. Szczególnie w sypialni, tekstylia mają ogromny wpływ na wygląd i przytulność całego pomieszczenia. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że są ważniejsze niż samo łóżko. Jakie tekstylia koniecznie powinny znaleźć się w twojej sypialni? Jak je ze sobą łączyć? Podpowiadamy poniżej.

Termin tekstylia stosuje się w odniesieniu do każdego przedmiotu tkanego lub wykonanego z tkaniny. Będą to zatem poszewki na poduszki, koce, dywany, zasłony i tym podobne. Elementy te w dużej mierze odpowiadają za nastrój, jaki panuje w danej przestrzeni. Dlatego wybierając tekstylia do sypialni, powinieneś zastanowić się, jaki efekt planujesz osiągnąć. Na początek warto ustalić paletę barw. Nie przesadzaj – nadmiar kolorów jest przytłaczający. Ciekawszy efekt wizualny osiągniesz miksując wzory. Interesującym zabiegiem będzie również wykorzystanie tkanin o różnych fakturach. Skoro wiesz już, na co zwracać uwagę przy wyborze tekstyliów do sypialni, pora bliżej przyjrzeć się ich konkretnym rodzajom.

Tekstylia do sypialni: dywany i dywaniki

Omawiając tekstylia do sypialni, zacznijmy od samego dołu, czyli podłogi. Położony na niej dywan nie tylko dodaje wnętrzu charakteru, ale także tłumi hałas i sprawia, że pomieszczenie jest cieplejsze. Pamiętaj jednak, by nie przesadzić z jego rozmiarem. Przy łóżku warto z kolei umieścić miękki dywanik, w który o poranku zapadną się palce twoich stóp. Czy może być coś przyjemniejszego?

Tekstylia do sypialni: dekoracja okna

W sypialni o wiele lepiej niż rolety sprawdzają się zasłony. Ocieplają wnętrze i wywołują pewne wrażenie luksusu. W przypadku tego rodzaju tekstyliów możesz postawić na kontrast. Jeśli ściany sypialni są ciemne, dobierz jasny odcień zasłon i na odwrót. Pamiętaj jednak, że kolory i wzory powinny się uzupełniać.

Zwróć również uwagę na właściwości materiału. Zasłony nie powinny przepuszczać zbyt wiele światła, abyś mógł efektywnie wypocząć – radzi ekspert ze sklepu internetowego Homello.pl, oferującego tekstylia dla domu.

Tekstylia do sypialni: rzut oka na łóżko

Najważniejszym meblem w każdej sypialni jest oczywiście łóżko. Z przyjemnym snem kojarzą nam się z kolei poduszki. Nie warto ograniczać się do jednej sztuki! Udekorowanie łóżka kilkoma poduszkami w różnych rozmiarach sprawia, że wygląda ono bardziej elegancko. Jeśli wystrój twojej sypialni utrzymany jest w stonowanych barwach, te niewielkie przedmioty mogą dodać wnętrzu nieco energii. Wybierając te tekstylia do sypialni, przyjrzyj się również teksturom tkanin – na zimę lepsze będą miękkie poszewki futerkowe lub z aksamitu, a na lato przewiewna bawełna o luźnym splocie.

Rozważnie dobrane do sypialni tekstylia mają ogromny wpływ na jej wygląd. Uzbrojony w powyższe rady możesz śmiało ruszać na zakupy i podnieść poziom komfortu twojego domowego azylu. Otoczony właściwymi dekoracjami z pewnością będziesz mieć kolorowe sny.

śr. ocena 0 / głosów 0