Rodzaje zasłon okiennych wykorzystywanych w biurze

Architektura wnętrz to kierunek kształcenia, który cieszy się coraz większą popularnością. Przykładamy wagę do aranżacji przestrzeni wokół siebie, zależy nam na estetyce i funkcjonalności zarówno w pomieszczeniach mieszkalnych, jak i w naszym miejscu pracy. Zwracamy uwagę na wykończenie wnętrz, umeblowanie oraz dekoracyjne detale. Jednym z nich jest dopasowana do wystroju oprawa okien. Wielkie, ciężkie kotary i koronkowe firanki odchodzą do lamusa. Jakie rodzaje zasłon okiennych mają powodzenie w biurach?

zaslony okienne

Ustawne i eleganckie biuro

Projektując przestrzeń biurową, koncentrujemy się na tym, by było to miejsce komfortowe dla pracowników i klientów. Zależy nam, by poszczególne elementy były do siebie dopasowane pod względem estetyki i funkcjonalności. Najmodniejszy jest obecnie styl industrialny i skandynawski, chłodne kolory oraz proste formy. Dotyczy to nie tylko biur, ale i wnętrz mieszkalnych. Styl industrialny w pomieszczeniach firm charakteryzuje się ogromną przestrzenią i minimalną ilością ścianek działowych. Wysokie pomieszczenia i wysokie okna, betonowe stropy, dźwigary lub surowe, ceglane mury. Eksponowane są instalacje, rury, kable. Stawiamy na minimum ozdób i dekoracji, styl industrialny charakteryzuje się minimalizmem. Styl skandynawski, jak wskazuje sama nazwa, nawiązuje do chłodnej klimatycznie północy. Wnętrza w stylu skandynawskim również są przestrzenne, jednak znacznie bardziej przytulne od tych w stylu industrialnym. Dominujące kolory to: biel, szarość, brąz i odcienie niebieskiego. Charakterystycznym materiałem dla stylu skandynawskiego jest jasne drewno.

Nowoczesne i praktyczne rolety

Zasłony okienne sprawiają, że pomieszczenie nabiera stylu. Co więcej, a może przede wszystkim, stanowią doskonałą zasłonę przed słońcem. Jeszcze do niedawna we wszystkich oknach, zwłaszcza domowych, oglądaliśmy przycinane, szyte na miarę koronkowe firanki i kotary, na których osiadało mnóstwo kurzu i zanieczyszczeń zewnętrznych. Nowoczesnym, alternatywnym rozwiązaniem są rolety, dzięki którym w jeszcze prostszy sposób możemy regulować dostęp promieni słonecznych. Mamy na rynku rolety wolnowiszące, rolety w kasetach, dekoracyjne plisy, żaluzje pionowe, czy panel tracki. Najchętniej wybierane są rolety w kasetach, które są łatwe i szybkie w montażu, a ich regulacja odbywa się w bardzo prosty sposób. Jak deklaruje ekspert firmy  Franc Gardiner produkującej osłony przeciwsłoneczne, montaż nie narusza w żaden sposób profilu okiennego. Kasety wykonane są z aluminium, a tkaniny stanowiące osłonę mogą zostać przygotowane według projektu, z indywidualnym nadrukiem. W ofercie dostępne są tkaniny dzień i noc oraz tkaniny techniczne.. Zasłona sterowana jest wyhamowany mechanizm koralikowy lub mechanizmem sprężynowym. Rozmiar rolet przygotowywany jest na indywidualne zamówienie.