Regał modułowy jako barek

Barek to niezbędny element wyposażone każdego salonu – przechowujemy w nim nie tylko alkohole do częstowania naszych gości, ale również inne napoje oraz różnego rodzaju naczynia. Warto zadbać więc o to, by barek był nie tylko pojemny i funkcjonalny, ale również reprezentatywny dla danego wnętrza. Dobrym pomysłem będzie użycie w jego roli regału modułowego.

Czym są meble modułowe?

Specyfika mebli modułowych kryje się w ich nazwie. Do kategorii tej zaliczamy sprzęty skonstruowane z modułów, czyli osobnych elementów, które można łączyć ze sobą w praktycznie dowolny sposób. Dzięki temu możemy uzyskać mebel skrojony dokładnie pod miarę naszych potrzeb – nie jesteśmy ograniczeni z góry narzuconym projektem, ponieważ sami decydujemy, jakie kształty i wymiary ma posiadać dany sprzęt. To pozwala nam w pełni wykorzystać możliwości, jakie daje dostępna przestrzeń, są idealnym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie liczy się wykorzystanie każdego centymetra kwadratowego i gdzie zwykłe, produkowane seryjnie meble nie zdają egzaminu. Z modułów możemy zbudować praktycznie meble każdego rodzaju, w tym również barek. Rozwiązania tego typu znajdziemy w ofercie firmy Euro-Stal.

Jak to jest zrobione?

Moduły do skonstruowania mebli wykonywane są przede wszystkim z wysokiej jakości stali – to sprawia, że są one wytrzymałe mechanicznie i bardzo trwałe, a jednocześnie mają dość lekką, kompaktową konstrukcję. To duża przewaga nad chociażby drewnem, z którego wykonuje się elementy duże pod względem objętości, by zapewniały wysoką wytrzymałość. Niemniej jednak w wykończeniu mebli modułowych używa się również innych tworzyw, takich jak wspomniane drewno, szkło, tworzywa sztuczne.

Barek modułowy – opcja warta rozważenia?

Barki, podobne jak inne meble modułowe, to rozwiązanie polecane przede wszystkim ze względu na swoją funkcjonalność. Wytrzymała konstrukcja jest gwarancją bardzo wysokiej trwałości i bezpieczeństwa dla ich dość kruchej zawartości, a więc szklanych butelek, szklanek, kieliszków i karaf. Barek możemy skonstruować dokładnie według własnych wytycznych, tak aby odpowiadał on naszym potrzebom pod względem wielkości i pojemności – dodatkowo w razie potrzeby możemy go rozbudować o dodatkowe elementy, w ten sposób poszerzając jego funkcjonalność. Estetyka w przypadku tego typu wyposażenia jest kwestią drugorzędną, choć nie da się ukryć, że proste, minimalistyczne meble modułowe świetnie będą wpisywać się w nowoczesną, industrialną estetykę, która coraz częściej występuje w aranżacji wnętrz. Podsumowując – regał modułowy w roli barku świetnie spisze się zarówno w domowym salonie, jak i w gabinecie.

śr. ocena 0 / głosów 0