Pufy – estetyczne i funkcjonalne rozwiązanie

Pufy są w naszym mieszkaniu bardzo praktycznym i pożytecznym pomysłem. Zajmują niewiele miejsca, są bardzo wygodne, mogą służyć do wypoczynku, a także do pracy. Pufy są również estetycznym elementem naszych mieszkań, pozwalają na nietypową aranżację wnętrza. Jaką pufę wybrać oraz gdzie ją umieścić?

pufy

W pokoju młodzieżowym

Jest bardzo szeroki wybór nowoczesnych puf młodzieżowych. Do pokoju chłopięcego świetnie nadadzą się pufy w kształcie różnych piłek do gry, kul bilardowych albo kostek do gry. Fani kreskówek mogą znaleźć pufę w kształcie swojego ulubionego bohatera. Taka pufa może służyć do zabawy, odpoczynku i nauki. Na pewno sprawia wielką frajdę użytkownikom w każdym wieku.

W salonie

W salonie chcielibyśmy przede wszystkim uzyskać wyjątkowy efekt wizualny. Pufy posłużą do wyposażenia wnętrz o każdym charakterze. Lubicie naturalność i przyrodę? Włochate pufy na podnóżkach przypominające owce świetnie wpasują się do pomieszczenia. Jeśli wybierzemy kilka takich samych puf, zamienią się w istne stado owiec!

Wolicie nowoczesne aranżacje? Okrągłe pufy w kształcie małych pieńków w różnych odcieniach jednego koloru lub kontrastowych kolorach oraz o różnej wielkości, ustawione w jednym pomieszczeniu pomogą osiągnąć nowatorski design.

Jeśli natomiast stawiacie na elegancję – aksamitne i pikowane pufy w kolorze purpurowym, te barokowe albo w stylu glamour, rodem z salonów mody dodadzą wielkiej klasy.

W przytulnym gabinecie

Innowacyjne pufy są zaprojektowane tak, aby mogły zmieniać swój kształt i dopasowywać się do osoby. To sprawia, że są niezwykle komfortowym i wielofunkcyjnym meblem. Dopasowują się do naszej pozycji, a więc służą do odpoczynku oraz są wygodnym oparciem do długiej pracy lub idealnym siedzeniem do oglądania filmów.

Funkcjonalność i stylizacja

Przede wszystkim pufy pełnią funkcję siedziska. Są jednak wyjątkowe, ponieważ zajmują bardzo niewiele miejsca i sprawdzą się w każdej sytuacji, także wtedy, gdy brakuje nam miejsc siedzących podczas dużego przyjęcia z wielką liczbą gości. Co więcej, często pufy są otwierane – możemy je wówczas traktować jako małe schowki, w których przechowamy drobne przedmioty. Pufy mogą być z oparciem lub bez, wykonane z różnorodnych materiałów i różnej wielkości – to pozwala nam dostosować je do swoich potrzeb i wymagań stylizacyjnych. Pufy mogą występować pojedynczo, możemy je również zestawiać, tworząc np. piękne układy kolorystyczne. Kolory możemy łączyć na zasadzie kontrastów albo trzymając się jednej tonacji kolorystycznej. Dobieranie puf różnej wielkości pozwala uzyskać efektowne i surrealistyczne wykończenie.