Papierowe inspiracje – własnoręczne ozdoby papierowe

Aby ozdobić pokój, nie musimy kupować drogich gadżetów. Właściwie nie musimy kupować żadnych. Wystarczy papier i nasza fantazja! Powiemy o tym, co możemy sami wykonać z papieru, aby udekorować wnętrze. Jeśli wydaje nam się, że ozdoby z papieru są tandetne i kojarzą nam się z dziecięcymi papierowymi łańcuchami na choinkę – nic bardziej mylnego! Ozdoby papierowe tworzą nowoczesny i niepowtarzalny klimat! Sprawdźcie!

dekoracje papierowe

Papier na ścianie i suficie

Najokazalsze są ozdoby wiszące na suficie albo na ścianie. Papierowa kula z kolorowych gwiazd lub kwiatów zwisająca z żyrandola, małe samolociki, rybki albo ptaszki podtrzymywane przezroczystym drucikiem i frunące pod sufitem albo kolorowe ptaszki siedzące na gałęzi, która z kolei jest zawieszona na ścianie – to tylko nieliczne propozycje. Wyobraźmy sobie pokój z wiszącymi pod sufitem papierowymi balonami i białymi chmurkami. Trafnym pomysłem są także trójwymiarowe ozdoby pozaczepiane na powierzchni całej ściany, a nawet i na suficie. Takim motywem mogą być np. motyle, ptaszki albo zwykłe figury geometryczne. Kolor w tym wypadku dopasowujemy do wnętrza. Starannie wykonane ozdoby ożywią pomieszczenie i dodadzą mu blasku oraz humoru.

Papierowe kwiaty

Efektowne są również papierowe kwiaty, które możemy umieścić w wazonie luzem albo przypiąć do gałązki i włożyć do słoika lub doniczki. Taka ozdoba posłuży nam za dekorację stołu lub mebli pokojowych.

Papierowy abażur

Na pewno każdy z nasz widział papierowy abażur. Dlaczego nie wykonać go własnoręcznie? Wystarczy gruby papier w dowolnym kolorze, aby przygotować piękny abażur do lampki nocnej albo lampy sufitowej.

Ozdoby papierowe dla gości

Wreszcie ozdoby papierowe możemy wykorzystać, organizując przyjęcie dla gości. Pięknymi origami możemy przyozdobić stół i zaskoczyć gości. Wystarczy, że na każdym talerzyku położymy origami zamiast zwykłej serwetki.

Z papieru można wykonać nieprawdopodobne ozdoby – wszystko zależy od naszych zdolności, poświęconego czasu i naszej wyobraźni!