Metody dekoracji ścian      

Aranżacja wnętrz wymaga wiedzy i wyczucia, dlatego też z pomocą przychodzą środki, które wspierają dekoratorów i umożliwiają im uzyskanie gwarantowanego efektu. Często w salonach, kuchniach i pokojach dziecięcych można spotkać fototapety oraz naklejki ścienne, które w kilka chwil odmienią wnętrze. Do dekoracji przestrzeni świetnie sprawdzają się także dekoracje 3D, bordery oraz szablony malarskie.

Niezaprzeczalni liderzy w dekoracji ścian – fototapety i naklejki ścienne

Zastanawiając się, jakie dekoracje można zaaranżować na ścianach, warto pamiętać o fototapetach. Jest to niezaprzeczalny lider w aranżacji, który pomaga skutecznie i szybko zmienić wnętrze. Ten rodzaj dekoracji sprawdzi się praktycznie w każdym wnętrzu, gdyż zależnie od panujących w nim czynników (np. wilgoć w łazience i para w kuchni), można wybrać fototapety lateksowe, flizelinowe, papierowe, winylowe i inne – przez co będą trwałe i posłużą latami. Ponadto, ich popularność wynika także z funkcji, które pełnią, gdyż np. decydując się na fototapety z drogą lub wieżowcami można optycznie powiększyć pokój. Dlatego też są niezaprzeczalnym liderem, który sprawdzi się nawet do zadań specjalnych.

Aranżacja wnętrz często jest wymagająca, gdyż należy ją dopasować do użytkownika danej przestrzeni i tak np. dekorując pokój dziecka trzeba zwrócić uwagę nie tylko na estetykę, ale również trwałość i bezpieczeństwo. Rodzice urządzając pokój malucha często decydują się na naklejki ścienne, które są ekologiczne i nie zawierają szkodliwych substancji (jak np. farby). Do tego takie aplikacje na ścianę mogą mieć dowolny wzór, przez co dziecko może mieć na ścianie m.in. ulubionego bohatera z bajki lub ukochanego zwierzaka. Ponadto, naklejki na ścianę do pokoju dziecięcego są łatwe w aplikacji, trwałe, a także szybkie w demontażu.

W jaki jeszcze sposób można zaaranżować ściany? 

Popularnym rozwiązaniem są obecnie także dekoracje 3D. Dzięki nim można stworzyć oryginalną przestrzeń, z której np. wylatują lustrzane motyle – podkreśla specjalista ze sklepu Magicznesciany.pl.

Oprócz takich dekoracji ściennych, nadal trendy są również bordery, które urozmaicą wygląd ściany poprzez przedzielenie jej np. na pół i rozróżnienie na dwa kolory. Takie rozwiązanie często stosowane jest w kuchni lub łazience. Dla osób, które mogą poświęcić więcej czasu na aranżację wnętrz, ale nie do końca ufają swojemu talentowi malarskiemu, świetnym pomysłem będą szablony malarskie, które pomogą stworzyć wymarzone wzory. Warto podkreślić, że wśród nich są zarówno proste wzory, jak i bardziej skomplikowane.

śr. ocena 5 / głosów 5