Meble ze stali nierdzewnej. Gdzie się przydają?

Solidne meble to wyposażenie każdemu domu, mieszkania, biura, sklepu – słowem każdej przestrzeni użytkowej. Tradycyjnym tworzywem do produkcji mebli jest drewno, jednak w wyniku postępu technologicznego rynek poszerzony został również o szeroką gamę mebli z innych materiałów – między innymi stali nierdzewnej. Gdzie możemy się z nimi zetknąć i dlaczego warto się na nie zdecydować?

meble-ze-stali

Nowoczesne meble do salonu

Czy stal nierdzewna może być materiałem na meble do salonu? Oczywiście, że tak. Co więcej – stal doskonale wpisuje się w nowoczesne, minimalistyczne trendy współczesnego designu. Jest plastyczna, zatem można nadać jej praktycznie dowolny kształt, jej prosta estetyka przyciąga uwagę i pozwala stworzyć harmonijne, dobrze wyważone wnętrze. Szeroki wybór modnych mebli, które będą stanowiły znakomitą ozdobę salonu znajdziemy w ofercie firmy Dekor.

Wyposażenie lokali usługowych i biur

Dobór odpowiednich mebli jest bardzo istotny przy urządzeniu nie tylko wnętrz mieszkalnych, ale również lokali usługowych – między innymi salonów fryzjerskich czy kosmetycznych. Dlaczego to tak ważne? Ponieważ klient jeszcze zanim skorzysta z usług ocenia styl firmy, właśnie na podstawie tego, jak wygląda jej siedziba. Jeśli chcemy, by nasz salon był postrzegany jako nowoczesny, idący z duchem czasu i nadążający za trendami, powinniśmy zadbać o wystrój, który koresponduje z tym wizerunkiem. Prostota geometrycznych form mebli stalowych takich jak te dostępne w ofercie firmy Dekor nadaje właśnie taki przekaz. Z tego samego powodu meble stalowe będą idealnym wyposażeniem biura, w którym przyjmowani są klienci.

Meble funkcjonalne

Zupełnie inną kategorię mebli ze stali stanowią meble stanowiące wyposażenie pomieszczeń stricte użytkowych, m.in. kuchni w restauracjach. W takich wnętrzach istotne jest przede wszystkim to, żeby meble były trwałe i niezawodne – właśnie tym charakteryzuje się stal. Jest twarda i bardzo odporna na uszkodzenia, zarówno mechaniczne, jak i wynikające z działania czynników zewnętrznych. Jak sama nazwa wskazuje, stal nierdzewna jest odporna na powstawanie ognisk korozji, dlatego może być stosowana w środowisku wilgotnym. Dodatkowym atutem użytkowym stali nierdzewnej jest fakt, że gładka powierzchnia jest bardzo łatwa w utrzymaniu czystości – a higiena w kuchni to kwestia kluczowa.

Rodzaje mebli ze stali nierdzewnej

Ze stali nierdzewnej wykonuje się zwykle meble małych i średnich gabarytów, stanowiących wyposażenie salonów, jadalni i innych pomieszczeń o reprezentacyjnym charakterze. Należą do nich stoły, stoliki, mobilne barki oraz konsole.

śr. ocena 5 / głosów 5