Kryteria wyboru mebli do biura

Wybór mebli biurowych, które będą służyć przez wiele godzin pracy, powinien być przemyślany. Właściwie dobrane meble mogą okazać się bowiem kluczowe dla organizacji, a także potrzeb pracowników. Ich zakup nie może być zatem pochopny, a przy ich wyborze należy skupić się na tym, aby spełniały one wszystkie wymagania praktyczne i organizacyjne. Przeczytaj, czym należy kierować się w wyborze mebli biurowych, aby ich zakup okazał się trafiony.

Dostosowanie do rodzaju pracy

Każdy zawód różni się od siebie organizacją oraz potrzebami co do wyposażenia, a co za tym idzie – wymaga też określonych mebli biurowych. Różnice w meblach biurowych w określonych miejscach pracy mogą dotyczyć ich ilości, wyglądu i zastosowania, dlatego ich wybór powinien być dostosowany indywidualnie do potrzeb danego zawodu. Jak tłumaczy pracownik firmy OmegaOffice:

Tak jak każdy zawód ma określone wytyczne co do ubioru, tak również każde miejsce pracy wymaga innych mebli. Często się zdarza, że wybór ten jest zbyt powierzchowny, a następnie okazuje się, że brakuje mebla na ważne dokumenty lub biurko jest zbyt małe, aby położyć na nim wszystkie potrzebne rzeczy.

Wysoka jakość wykonania

Wykorzystanie mebli biurowych wiąże się z ich codzienną eksploatacją, dlatego niezwykle istotne jest to, aby były solidnie wykonane. Dobrze wybrane meble biurowe to zakup na lata, a także brak ryzyka ich znacznego niszczenia lub co gorsza – rozpadania się pod wpływem codziennego użytkowania. Aby nie zawieść się wyborem mebli, które okażą się niskiej jakości, warto zorientować się na temat producentów danych mebli, którzy powinni być sprawdzeni. Ważną kwestią jest również dowiedzenie się, czy dane meble posiadają odpowiednie atesty, a także, czy materiał, z którego są wykonane nie jest szkodliwy dla środowiska.

Odpowiednie wymiary i wygoda

Praca biurowa nieuchronnie wiąże się z siedzącym trybem pracy. Ważną kwestią jest zatem zadbanie o zdrowie pracowników, dzięki takim meblom biurowym, które będą miały odpowiednie wymiary, a także będą wygodne. Szczególną uwagę należy zwrócić na wysokość biurek, które nie mogą być ani za wysokie, ani za niskie. Ponadto, ważną kwestią jest przystosowanie foteli biurowych, które powinny dawać możliwie jak największy komfort i być ergonomiczne. Oznacza to, że powinny dostosowywać się do kręgosłupa, a dzięki temu wpływać na odciążenie głównie odcinka lędźwiowego, który jest najczęściej narażony na ból.

śr. ocena 5 / głosów 5