Jakie lustro pasuje do wnętrza? Dobór elementów

Lustro jest przede wszystkim przedmiotem użytkowym, jednak piękne i dobrze dobrane do wystroju wnętrza stanowi też niezastąpiony element dekoracyjny. Zwierciadła rozświetlają i powiększają optycznie pomieszczenia, dlatego są nieocenionym dodatkiem przede wszystkim do niewielkich pomieszczeń.

lustro

Wykorzystanie szkła w aranżacji wnętrza zawsze dodaje mu urody, subtelnej elegancji, pomaga wprowadzić atmosferę przejrzystości i porządku – zauważa nasz rozmówca z Dubiel Glass. Lustra są chyba najbardziej fascynującymi z wyrobów szklanych. Dzięki niesamowitej precyzji odbijanego  obrazu, dekoratorom wnętrz pozwalają na tworzenie zaskakujących efektów, ograniczonych jedynie fantazją.

Lustro do łazienki

O tym, że lustro w łazience jest elementem niezbędnym, nikogo nie trzeba przekonywać. Wybierając je musimy mieć na uwadze przede wszystkim ogólny charakter pomieszczenia. Jeżeli urządzamy łazienkę w stylu minimalistycznym, nie powinniśmy sięgać po zbyt dekoracyjne zwierciadło. Współcześnie oprócz prostych luster stosuje się lustra z wzorami piaskowanymi, które zdobieniem mogą nawiązywać np. do kabiny prysznicowej czy płytek łazienkowych.

jakie-lustro-pasuje-do-wnetrza-dobor-elementow2-2

Wielkość i kształt lustra łazienkowego powinny odpowiadać potrzebom użytkowników. Najlepiej sprawdzają się podłużne, poziome zwierciadła umieszczone wzdłuż umywalki, które umożliwiają jednoczesne przeglądanie się kilku osobom. Ciekawym pomysłem jest wyłożenie np. całej ściany łazienkowej w lustrach łączonych w większych bądź mniejszych formatach. Ciekawym rozwiązaniem jest również zdobienie nowoczesnych luster aplikacjami Swarovskiego.
jakie-lustro-pasuje-do-wnetrza-dobor-elementow2-1

Lustro do przedpokoju

Zupełnie inaczej wygląda sprawa dużych luster w przedpokoju, garderobie, czy sypialni, gdzie zwierciadło może np. być wmontowane bezpośrednio w drzwi zabudowanej szafy. Zwierciadło odbijające całą sylwetkę jest niezwykle przydatne, kiedy szykujemy się do wyjścia. Duże lustro w wąskim przedpokoju optycznie go poszerzy, zaś w sypialni, rozświetlając ją o poranku, pomoże szybciej i przyjemniej rozpocząć nowy dzień.

Lustro do pokoju dziennego

jakie-lustro-pasuje-do-wnetrza-dobor-elementow3

W salonach czy pokojach dziennych możemy umieścić nawet więcej niż jedno lustro – podpowiada ekspert z Dubiel Glass staną się one mocno eksponowanymi elementami dekoracyjnymi.

Natomiast w klasycznych, stylowych pokojach gościnnych warto sięgnąć po duże zwierciadło w dekoracyjnej lustrzanej ramie. Zawieszone nad kominkiem będzie stanowiło wspaniały element podkreślający elegancki charakter stylizowanego wnętrza.