Jak wybrać dobre meble do salonu kosmetycznego?

Wybór odpowiednich mebli jest bardzo ważny podczas zakładania i urządzania salonu kosmetycznego. Zastosowane w salonie meble muszą być bowiem nie tylko bardzo funkcjonalne i ułatwiać nam pracę, ale także muszą być wygodne dla klientów oraz być prawdziwą ozdobą salonu kosmetycznego, po to, aby klientki chętnie do niego wracały. Obecnie w sklepach i w hurtowniach, które oferują elementy zaopatrzenia gabinetów kosmetycznych, można znaleźć szeroką ofertę różnego typu mebli. W artykule podpowiadamy, jakie meble do salonu kosmetycznego powinno się wybrać i czym się kierować podczas dokonywania wyborów.

Jakie rodzaje mebli koniecznie powinny się znaleźć w każdym gabinecie kosmetycznym?

Pierwszą rzeczą, nad którą trzeba się zastanowić planując wykończenie i umeblowanie gabinetu lub całego salonu kosmetycznego jest to, jakie rodzaje mebli na pewno powinny się w nim znaleźć.  Dokładny zestaw zastosowanych w salonie kosmetycznym mebli będzie oczywiście zależał od naszych potrzeb, a  dokładniej od profilu prowadzonej działalności oraz od rodzaju przeprowadzanych w gabinecie zabiegów. To jaki zestaw mebli będzie można użyć w gabinecie będzie także zależne od wielkości całego pomieszczenia. Jeżeli jest ono małe, będzie trzeba się ograniczyć jedynie do najpotrzebniejszych mebli, natomiast jeżeli przestrzeń, jaką się dysponuje jest odpowiednio duża, można „zaszaleć” i umieścić w niej także meble do gabinetów kosmetycznych, które będą pełniły bardziej funkcje dekoracyjne niż praktyczne.

W gabinetach kosmetycznych, które nie mają zbyt szerokiej oferty usług lub które są po prostu przystosowane do wykonywania konkretnych zabiegów, np. stylizacji paznokci, wystarczy umieścić szafkę, w której będą przechowywane stosowane narzędzia i kosmetyki, stolik, dwa krzesła oraz fotel do pedicure. Jeżeli jednak w gabinecie są wykonywane także inne usługi, niezbędne będzie jeszcze wyposażenie dodatkowe, np. fotele czy łóżka kosmetyczne, które pozwolą na wygodne wykonywanie także zabiegów na twarz i na ciało. W wielu gabinetach umieszcza się także tzw. kombajny kosmetyczne, czyli urządzenia, za pomocą których można wykonywać wiele różnego rodzaju zabiegów kosmetycznych. Istnieją np. kombajny 15w1, 17w1 czy 19w1. Taki element wyposażenia z pewnością ułatwi codzienną pracę.

Na co zwracać uwagę wybierając konkretne modele mebli do gabinetu?

Jeżeli mamy już przygotowaną listę wszystkich mebli, które będą nam potrzebne do umeblowania gabinetu lub całego salonu kosmetycznego, teraz już pozostaje tylko wybór takich, które będą w stanie najlepiej pełnić swoje funkcje. Nie każdy meble można bowiem bez problemu zastosować w gabinecie kosmetycznym. Trzeba pamiętać, że salon najprawdopodobniej urządzamy na lata, dlatego też koniecznie trzeba w nim umieścić wyłącznie takie meble, które będą wykonane z wysokiej jakości materiałów, będą odpowiednio wytrzymałe, łatwe do utrzymania w czystości i staną się prawdziwą ozdobą wnętrza. Bardzo dobrym wyborem będzie poszukanie elementów wyposażenia gabinetu lub salonu kosmetycznego w profesjonalnych sklepach, takich jak np. sklep internetowy Romar, który oferuje bardzo dużo różnego typu elementów wyposażenia nie tylko gabinetów i salonów kosmetycznych, ale także np. gabinetów lekarskich i rehabilitacyjnych.

W takich miejscach można znaleźć naprawdę wysokiej jakości meble, których zastosowanie pozwoli na zwiększenie prestiżu prowadzonego gabinetu. Szczególną uwagę przy wyborze mebli należy zawsze zwracać na te, z których korzystają przyjmowani klienci. Wybór niewygodnego fotela lub łóżka zabiegowego sprawi, że wizyta u kosmetyczki, która miała być tak przyjemna, może się okazać ostatnią i klientka więcej już do nas nie wróci.

śr. ocena 0 / głosów 0