Fototapety do kuchni – jak je wybrać?

Fototapety są świetnym sposobem na odmienienie wnętrza. Potrafią także ukryć drobne niedoskonałości na ścianach, jak nierówności, plamy z tłuszczu. Wbrew pozorom, nadają się również do kuchni. Z powodzeniem możemy je myć, są odporne na wilgoć, dlatego posłużą Ci przez wiele lat. Jakie wzory fototapet do kuchni wybrać? Podpowiadamy!

Odmień swoją kuchnię

Fototapety są idealną inspiracją do stworzenia niebanalnego wnętrza. Jeśli chcesz odmienić kuchnię, ale nie chcesz wydawać fortuny, warto na nie postawić. Bez względu na styl, w jakim urządzasz kuchnię, z pewnością wybierzesz coś dla siebie. Jeśli w Twojej kuchni znajdują się meble w stylu shabby chic, czyli takie, które wyglądają na celowo postarzone, wybierz fototapety przedstawiające sielską atmosferę. Dzięki temu osiągniesz efekt jak w kuchniach naszych babć – swojski, wiejski, ale ze smakiem.

W nowoczesnych kuchniach sprawdzą się wzory przedstawiające owoce, warzywa, przyprawy czy motywy roślinne. Innowacyjnym rozwiązaniem są grafiki, które przedstawiają obiekty kulinarne. Świetnie sprawdzą się tutaj zdjęcia przedstawiające ziarenka kawy, napoje, kostki lodu. Dobrym pomysłem – szczególnie dla rodzin z dziećmi – są fototapety edukacyjne. W kuchni sprawdzą się grafiki przedstawiające piramidę żywieniową czy dzienne zapotrzebowanie kalorii. Taka fototapeta nauczy Twoje dziecko prawidłowego odżywiania każdego dnia.

Jak wybrać fototapetę do kuchni?

Pamiętaj, że fototapeta znacząco wpływa na wygląd pomieszczenia. Powinna odzwierciedlać jego klimat, przeznaczenie, a także indywidualne upodobania domowników. Jeśli uwielbiacie podróże, idealnym wyborem będą pejzaże z całego świata. Jednocześnie mogą one nawiązywać do ulubionych dań, przypraw kojarzonych z danym miejscem, np. Azją. W obecnym sezonie niezwykle modne są wnętrza urządzone w stylu prowansalskim. Bez trudu możesz osiągnąć ten efekt w swojej kuchni, np. wybierając fototapetę przedstawiającą pola lawendy lub suszone zioła. Wykażesz się nie tylko świetnym gustem, ale i znajomością wnętrzarskich trendów. Fototapetę w prosty sposób można usunąć nie uszkadzając przy tym ściany.