Fototapeta jako nieodzowny element wykończenia nowoczesnych wnętrz

Po latach zapomnienia fototapety wracają do łask, a dzięki postępowi w dziedzinie fotografii cyfrowej i druku możemy cieszyć się niesamowitą jakością obrazów na naszych ścianach. Jak ten nienowy przecież wynalazek odnajduje się we współczesnych aranżacjach? Okazuje się, że całkiem nieźle! Przyjrzymy się dziś zastosowaniom fototapet i metodom na uzupełnienie nimi nowoczesnego wnętrza.

Materiały i wzory na miarę naszych czasów

Ilościowo najwięcej fototapet sprzedawanych na świecie to fototapety papierowe – ich podstawowym atutem jest niska cena. Jakość wydruku takich tapet często nie różni się do tych drukowanych na flizelinie. Niosą za sobą kilka ograniczeń tzn. nie są szczególnie odporne na zmywanie – wymagają też odrobinę większej wprawy podczas klejenia. Można je na pewno ładnie położyć i cieszyć się nowym wnętrzem za nieduże pieniądze.

Polecamy szczególnie wydruki na flizelinie – przede wszystkim z powodu łatwego montażu – takie tapety nie wymagają szczególnych umiejętności manualnych.

Wystarczy tylko odpowiednio przygotowane podłoże, posmarować klejem i do takiej ściany przykładać suche arkusze fototapety.

Dla najbardziej wymagających klientów polecamy wydruki na zamówienie na papierze lateksowym lub na tapecie winylowej na flizelinie – z opcją dodatkowego laminowania maszynowego – więcej na ten temat:

www.krainabarw.pl.

Nie tylko są one bardziej wytrzymałe mechanicznie, ale też odporne na zmywanie, dzięki czemu fototapety nie są już zarezerwowane wyłącznie dla sypialni i salonów, ale można nimi dekorować np. kuchnie, a nawet łazienki czy pokoje dziecięce.

Dziś, dzięki niesamowitym możliwościom druku cyfrowego, w naszych wnętrzach może gościć fotorealizm, który przeniesie nas do pachnącego drewnem lasu, na dziką plażę, a nawet w kosmos. Możemy wybierać spośród dosłownie tysięcy wzorów – nie tylko realistycznych, ale też bajkowych oraz abstrakcyjnych, a nawet stworzyć coś samemu i zlecić wydruk z przygotowanego przez nas projektu. Nowoczesne fototapety są pod tym względem praktycznie pozbawione ograniczeń.

Fototapety nie tylko do salonu

Dzięki nowym możliwościom, jakie idą w parze z nowoczesnymi materiałami, a także metodami ich zadruku, możemy wieszać fototapety nie tylko w salonie. Przygotowane na wymiar są idealnymi dekoracjami np. kuchni. Niewielka fototapeta z apetycznym motywem z pewnością uprzyjemni gotowanie. Odpowiedni przestrzenny i jasny wzór może nam pomóc nie tylko urozmaicić, ale też optycznie powiększyć ciasny przedpokój.

W pomieszczeniach, gdzie oddajemy się swoim pasjom, możemy je wyraźnie zaznaczyć, dobierać odpowiednią fototapetę. Możemy także zamaskować architektoniczne niedoskonałości i zmylić wzrok gości, korzystając z tapet z motywami iluzji optycznych imitujących np. reliefy, kolumny i inne nieoczekiwane elementy, których tak naprawdę w naszym domu nie ma. Ogromny wybór fototapet do każdego pomieszczenia można znaleźć na www.krainabarw.pl.