Fotele wracają do łask. Jak wybrać ten mebel do salonu?

Salon to jedno z ważniejszych pomieszczeń w domu – powinien być urządzony z klasą, ale też zapewniać komfortowe warunki do odpoczynku po męczącym dniu. To tutaj odbywają się najważniejsze spotkania rodzinne i ze znajomymi. To wnętrze często pełni również inne funkcje, np. jadalni. Wśród najważniejszych elementów wyposażenia znajdują się meble wypoczynkowe, w tym fotel. Jak wybrać właściwy model? Zobacz!

fotel fotele do salonu meble

Fotel do salonu – jaki wybrać?

Fotele cieszą się coraz większą popularnością. Na rynku są dostępne nie tylko ich proste i minimalistyczne wersje, urzekające lekką konstrukcją, ale też klasyczne, ciężkie meble, które zapewniają komfortowe warunki do odpoczynku. Wśród klasycznych wariantów można znaleźć również fotele wiklinowe i rattanowe, na biegunach i wiele innych. Fotele do salonu często nie tylko pięknie się prezentują, ale też są bardzo wygodne.

Wydawać by się mogło, że najczęstszym wyborem są ich tradycyjne wersje, z oparciem w kształcie medalionu. Coraz częściej klienci stawiają na nowoczesne warianty, które pomimo niepowtarzalnego designu są praktyczne i wyjątkowo wygodne.

Czym kierować się przy wyborze fotela?

Bez względu na to, jaki model fotela wybierzesz, najważniejsze, by pasował on do wystroju pomieszczenia. W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na wielkość wnętrza – w małym salonie nie można postawić dużego, masywnego modelu, gdyż nie tylko zabierze on cenną przestrzeń, ale też przytłoczy pomieszczenie. Takie warianty sprawdzą się w dużych wnętrzach, które dysponują sporą przestrzenią. Można je również wybrać w sytuacji, gdy salon jest mały, ale stanowi otwartą, połączoną przestrzeń z kuchnią.

Z uwagi na fakt, iż fotel ma pełnić nie tylko funkcję dekoracyjną, ale też użytkową, powinien być wygodny. W zależności od przeznaczenia warto wybrać wariant, który ułatwi pracę, ale też będzie umożliwiał komfortową, popołudniową drzemkę. Ogromne znaczenie w tym zakresie ma głębokość siedziska.

Idealnie, jeśli będzie wynosić około 40 centymetrów

– wyjaśnia ekspert z MEBLOVO24.

Wybierając oparcie, warto postawić na wysokie wersje, które pozwalają na przybranie właściwej pozycji i uniknięcie problemów z kręgosłupem. – dodaje.

Obecna oferta foteli obejmuje również szeroki wybór materiałów obiciowych. Warto zwrócić uwagę nie tylko na kolorystykę tkaniny, ale też jej jakość i strukturę. Część z nich może dość szybko wypłowieć lub wytrzeć się, co spowoduje powstanie nieestetycznych plam. Warto stawiać na trwałe materiały – idealnie, jeśli będą plamoodporne, gdyż ułatwią utrzymanie fotela w nienagannym stanie.

śr. ocena 5 / głosów 3