Dlaczego warto zdecydować się na rolety materiałowe wolnowiszące?

Rolety materiałowe wolnowiszące to klasyczne rolety okienne, wykorzystywane wewnątrz pomieszczeń. Na rozwiązania tego typu możemy się zdecydować zarówno w obiektach mieszkalnych, jak i biurowych. Dlaczego warto rozważyć montaż rolet wolnowiszących? Jakie korzyści przynosi stosowanie właśnie tego rodzaju osłon okiennych? Szczegóły niżej.

rolety-materialowe

Tradycja i nowoczesność

Rolety wolnowiszące cieszą się sporą popularnością, stanowiąc łącznik między tym, co tradycyjne, a tym, co nowoczesne. Tego typu materiałowe osłony są cennym elementem aranżacji w mieszkaniach posiadających standardowe okna, jak również w pomieszczeniach bazujących na coraz szerzej rozpowszechnionych przeszkleniach. Użytkownicy rolet wolnowiszących mają też swobodę pod względem montażu rolet. Mogą być one mocowane do ściany tuż nad oknem, poza wnęką okienną bądź do sufitu. W przypadku mniejszych rolet, często stosuje się specjalne wieszaki, które umożliwiają bezproblemowe zawieszenie rolety na skrzydle okna.

Uniwersalność zastosowań

Szerokie możliwości usytuowania rolet wolnowiszących wiążą się bezpośrednio z ich uniwersalnością użytkową. Co to oznacza w praktyce? Rolety te służą jako doskonała ochrona przed promieniami słońca i wzrokiem gapiów, a także jako ekran projekcyjny czy przesłona do wnęk. Z racji tego, że mamy do czynienia z roletami materiałowymi, mogą być one wykonane z rozmaitych tkanin – poczynając od delikatnych firanowych na całkowicie blokujących przenikalność światła tkaninach typu black-out kończąc. Sporym wyborem wymienionych produktów dysponuje np. renomowana firma Roletta z Warszawy.

Walory estetyczne

Duży wybór tkanin rolet wolnowiszących wiąże się z szeroką dostępnością barw i motywów, dzięki którym osłony okienne jeszcze lepiej komponują się z danym wnętrzem. Rolety mogą być utrzymane w tonacji jasnej i ciemnej, posiadać wzory lub jednolitą powierzchnię. Całość może też zostać urozmaicona o dodatkowe akcesoria ozdobne. Dość ciekawym pomysłem wydaje się przykładowo zastosowanie metalowego łańcuszka z dekoracyjnym obciążnikiem.

Kryterium ekonomiczne

Rolety typu wolnowiszącego są z reguły nieco tańsze od rolet w kasetkach. Wynika to m.in. z mniejszego stopnia skomplikowania ich konstrukcji. Inwestując w materiałowe rolety wolnowiszące zapłacimy mniej, ale jednocześnie wciąż zyskamy produkt wysokiej jakości. To spora korzyść ekonomiczna, którą warto rozważyć przy planowanym zakupie osłon okiennych. Więcej szczegółów dotyczących rolet pokojowych można znaleźć na portalach internetowych producentów i dystrybutorów, m.in. na stronie wspomnianej firmy Roletta.

śr. ocena 5 / głosów 5