Dlaczego warto kupować firanki gotowe?

Trudno wyobrazić sobie elegancki i przytulny salon z gołymi oknami. Zakładając w nich firany nie tylko poprawiamy estetykę wnętrza, ale również możemy wpływać na ilość wpadającego do niego światła słonecznego i zabezpieczamy się przed wścibskimi spojrzeniami osób niepożądanych. Przeglądając oferty sklepów specjalizujących się w sprzedaży firan możemy zauważyć podział na produkty gotowe i dostępne na metry. Jakie są zalety tego pierwszego rozwiązania?

firanki

 Produkt gotowy do zawieszenia

Najważniejszą zaletą firan gotowych jest fakt, że po zakupie nie musimy ich dopasowywać do rozmiaru okien, mierzyć, ciąć ani szyć. Jest to bardzo istotny atut szczególnie dla osób, które nie lubią lub nie umieją wykonywać prac krawieckich. Możliwe jest co prawda zlecenie tego zadanie osobie profesjonalnie zajmującą się szyciem, jednak wiąże się to z dodatkowymi kosztami i – przede wszystkim – wydłużonym czasem oczekiwania na ostateczny produkt. Decydują się na firany gotowe od razu po zakupie możemy je zawiesić na karniszu i nie martwić się niczym więcej.

Duży wybór produktów

Ogromna różnorodność fasonów firan gotowych to druga z ważnych zalet tego rozwiązania. Szeroki ich wybór znajdziemy między innymi na stronie sklepu internetowego Tendina.pl – poszczególne produkty różnią się między sobą nie tylko pod względem tkaniny, z jakiej zostały wykonane, ale również kolorystyką, deseniami oraz sposobem udrapowania. Z pewnością znajdziemy wśród nich produkty najlepiej odpowiadające naszemu zmysłowi estetycznemu oraz korespondujące z resztą elementów wystroju wnętrza.

Wady firan gotowych

Z drugiej strony należy pamiętać, że kupno firan gotowych do powieszenia ma również swoje wady. Najważniejszą jest fakt, że mają one bardzo konkretne wymiary. Jest to mankament, który odczujemy jeśli mamy w domu lub mieszkaniu okna o niestandardowych wymiarach i kształcie – może okazać się, że nie znajdziemy na rynku produktów, które by do nich pasowały. Należy pamiętać, żeby dokładnie pomierzyć rozmiary otworów okiennych i wybierać firany im odpowiadające, w przeciwnym wypadku łatwo zaburzymy estetykę okna. Kolejnym istotnym mankamentem jest cena – zazwyczaj za gotowe firany zapłacimy więcej, niż za taką samą ilość materiału sprzedawanego na metry. Skąd taka rozbieżność? Powód jest prosty – firany gotowe są odpowiednio obrabiane i to właśnie koszt tej obróbki powoduje wzrost ceny takiego produktu. Jeśli myślimy o zaoszczędzeniu pieniędzy, dużo bardziej opłacalne będzie kupienie firany na metry i samodzielnie jej przygotowanie do powieszenia.

śr. ocena 5 / głosów 1