Co wyróżnia rolety rzymskie?

Rolety rzymskie należą do najpopularniejszych rolet stosowanych w nowoczesnym wnętrzarstwie. Są stylowe i eleganckie, a dzięki wielu modelom, materiałom i możliwościom konstrukcyjnych potrafią zadowolić każdego. Prócz niezapomnianych wrażeń estetycznych oferują także bardzo wysoką funkcjonalność oraz ergonomię, dzięki czemu doceniamy je na co dzień – pod każdym względem.

rolety-rzymskie

Rolety rzymskie – elastyczność i uniwersalność

Wielu z nas rolety rzymskie kojarzą się dość awangardowo, z pomieszczeniami mało tradycyjnymi czy też odrobinę udziwnionymi. Jesteśmy przyzwyczajeni do klasycznych rolet i zasłon, które najczęściej spotykamy w mieszkaniach swoich znajomych oraz różnych firmach czy instytucjach. Wzrastająca popularność rolet rzymskich każe jednak spojrzeć na nie zupełnie inaczej. Obecna technologia zaszła bardzo daleko także w dziedzinach związanych z produkcją materiałów, co sprawia, że możliwości aranżacyjnych z ich użyciem mamy naprawdę dużo.

Rolety rzymskie korzystają z nich wszystkich, ponieważ można je wykonać w zasadzie z każdego typu materiału, niezależnie od tego, czy widzimy je w formie firanek czy też zasłon. Mnogość wyboru dostrzeżemy zwłaszcza u renomowanych producentów, takich jak Pliseo Rolety. Waldemar Kozieł, gdzie z pewnością uda się zaopatrzyć w wymarzone, idealnie dopełniające zamysł wnętrzarski rolety.

Sposób działania rolet rzymskich

Rolety rzymskie swoją popularność zawdzięczają nie tylko mnogości aranżacji, w jakich można je zastosować, ale także satysfakcjonującej zasadzie działania. Sterowane są za pomocą mechanizmu składającego rolety segmentami i pozwalającego na pozostawienie ich w dowolnej pozycji. Obserwowanie, jak bezbłędnie działające urządzenie składa nasze rolety pod wpływem lekkich pociągnięć łańcuszka jest bardzo przyjemne, zwłaszcza, gdy rolety są dobrze dobrane do wnętrza i same prezentują się nienagannie.

Istnieją także przeznaczone dla najbardziej wymagających konsumentów mechanizmy całkowicie elektryczne, niepotrzebujące obecności człowieka do działania. Takie rozwiązanie może przydać się tym, którym marzy się prawdziwie luksusowe wnętrze – oraz osobom starszym, dla których codzienne zasłanianie i odsłanianie rolet może być po prostu zbyt uciążliwe. Sam mechanizm dobierany jest także na podstawie wielkości rolety. Istnieją pewne różnice konstrukcyjne warunkujące użycie danego typu mechanizmu – ich dobór związany jest przede wszystkim z ciężarem rolety, ale dokonują go zawsze specjaliści, więc jeśli tylko wybierzemy profesjonalnego producenta rolet, nie mamy się czego obawiać.