Jakie błędy najczęściej popełniamy podczas urządzania mieszkania?

Wbrew pozorom, urządzenie mieszkania, które będzie jednocześnie funkcjonalne i ładne w odczuciu domowników, nie zawsze okazuje się proste. Przyjrzyjmy się kilku najczęściej popełnianym błędom w aranżacji mieszkań, które w konsekwencji odbierają ich użytkownikom komfort.

Sposobów na zepsucie efektu końcowego aranżacji wnętrza mieszkania jest całe mnóstwo. Pułapki czają się na nas w kolorystyce wykorzystywanych materiałów, ich kształtach, rozmiarach, ale także w skłonności do zbyt pochopnego podejmowania decyzji – mówi ekspert ze Studia Atre. Jakie błędy możemy najczęściej zauważyć w mieszkaniach Polaków?

Modne rozwiązania w aranżacji wnętrza

Największym zbrodnią, jaką można popełnić na wystroju własnego mieszkania, jest bezrefleksyjne kierowanie się najświeższymi trendami. Każdy człowiek jest inny, dlatego wybierając stylistykę własnego domu należy kierować się przede wszystkim indywidualnymi upodobaniami. Mody przemijają szybko, dużo szybciej niż możemy pozwolić sobie na kolejne remonty w domu.

Mocne kolory na ścianach, które mają imitować mieszkania ulubionych bohaterów serialu; geometryczne kształty, nawiązujące do aktualnych trendów w magazynach wnętrzarskich – takie rozwiązania, jeśli nie korespondują z twoimi rzeczywistymi upodobaniami, na dłuższą metę mogą okazać się męczące.

Brak konsekwencji w aranżacji

Równie niebezpieczny, jak kierowanie się modami, jest brak pomysłu i planu na wystrój mieszkania. Przypadkowy dobór materiałów wykończeniowych, kolorów ścian i losowe gromadzenie sprzętów sprawi, że w twoim domu zapanuje chaos.

Proporcje i dysproporcje we wnętrzu

Kolejnym często popełnianym błędem podczas urządzania mieszkania jest wybór mebli i sprzętów, które gabarytowo nie pasują do metrażu pomieszczeń. Ciężkie, stylizowane meble w niewielkim wnętrzu sprawią, że całość będzie prezentowała się jak skład z antykami. Natomiast małe sprzęty w niewielkiej ilości, rozmieszczone w pokaźnym mieszkaniu, będą tworzyły wrażenie tymczasowości.