Bajkowe motywy na firanach dla dzieci

Najprostszym sposobem na szybką i efektowną zmianę wystroju wnętrza jest wykorzystanie artykułów tekstylnych. Olbrzymia różnorodność dostępnych obecnie tkanin na zasłony, firany, obrusy itd. pozwala stworzyć wspaniałe aranżacje, spełniające oczekiwania wszystkich, a więc również dzieci. Jeśli właśnie planujesz urządzanie pokoju dziecięcego albo nawet żłobka czy przedszkola, koniecznie weź pod uwagę zawieszenie w oknach bajkowych firanek.

firany dla dzieci

Dekorację okienną z wizerunkiem ulubionej postaci z bajki na pewno doceni każdy maluch. Sam wybór firanek do pokoju dziecka czy przedszkolnej sali to bardzo przyjemne zadanie, które może przynieść wiele radości obu pokoleniom.

Pokój dziecka inspirowany bajkami Disneya

Przygody księżniczek Elsy i Anny z zapartym tchem śledzą nie tylko najmłodsi widzowie. Disneyowska „Kraina Lodu” jest absolutnym hitem już od kilku lat, a kochają ją absolutnie wszyscy. Sukces kinowy obu części historii przekłada się na zainteresowanie dekoracjami inspirowanymi animacją. I nic dziwnego w tym, że prawie każda dziewczynka marzy o pokoju w stylu lodowej krainy.

W kolekcji firan Disney nie mogło zabraknąć produktów z motywami z „Krainy Lodu” – opowiada nasz rozmówca z firmy Polontex. Oczywiście w ofercie dla dzieci nie brak tkanin z postaciami z innych bajek, w tym kultowego Simby z „Króla Lwa”, Kubusia Puchatka, Nemo, rodzinki Iniemamocnych oraz Samochodów. Jednak zainteresowanie klientów zdecydowanie koncentruje się na Elsie i towarzyszach jej przygód. Firany z „Krainą Lodu” już od dłuższego czasu utrzymują pozycję bestsellera w naszych sklepach detalicznych i w hurtowni.

Firany w pokoju najmłodszych dzieci

Jeśli twoje dziecko nie rozpoznaje jeszcze postaci z bajek, albo urządzasz pokój przed jego przyjściem na świat, polegaj na własnym guście. Przecież, zanim twoja pociecha podrośnie, pojawi się jeszcze wielu bohaterów i nie sposób przewidzieć, kto stanie się tym wybranym. Bajkowe motywy firanek w pokoju dziecka wcale nie muszą nawiązywać wprost do istniejących już książek i filmów; mogą odwoływać się do świata nieskrępowanej dziecięcej wyobraźni.

Praca nad wystrojem pokoju dziecka jest przyjemna, ponieważ produkty dla najmłodszych są bardzo kolorowe i po prostu ładne. Nadruki na tkaninach dla dzieci przedstawiają magiczne stworzenia, wróżki, piratów, barwne zwierzątka, a czasem również motywy modne w naszym „dorosłym” świecie, ale adaptowane na potrzeby najmłodszych (np. kolorowe sówki). Szukając firan dla dzieci, trzeba jednak zwracać uwagę nie tylko na ich urodę. Warto wybierać tkaniny dobrej jakości, którym nie będzie szkodzić częste pranie.

śr. ocena 5 / głosów 3