Rolety Clever Spring

Rolety to przede wszystkim element dekoracyjny, jednak pełnią one również wiele funkcji praktycznych. Z tego powodu warto zadbać o ich komfortowe użytkowanie. Dobrą alternatywą dla mechanizmów łańcuszkowych, typowych dla rolet tradycyjnych, mogą być mechanizmy sprężynowe Clever Spring.

Nowoczesne rozwiązanie

W obecnych czasach automatyzacja dosięga coraz więcej dziedzin, jednak w niektórych wciąż częściej stosuje się tradycyjne rozwiązania. Przykładem mogą być standardowe rolety z mechanizmem łańcuszkowym, które nie tylko czynią korzystanie z nich mało komfortowym, ale także często ulegają zniszczeniu i mogą stanowić zagrożenie dla dzieci.

-Jeśli macie dość regulowania rolet za pomocą łańcuszków, warto zainteresować się bardziej nowoczesnymi rozwiązaniami, takimi jak innowacyjny system Clever Spring. Tego typu mechanizm pozwala na automatyczne rozwijanie i zwijanie rolety przy pomocy jednego ruchu ręki. Dzięki niemu można wyeliminować łańcuszek koralikowy, ponieważ w celu ustawienia rolety użytkownik ciągnie za specjalny uchwyt na jej brzegu lub za jej dolną krawędź. Ten sposób regulacji przebiega szybko i cicho – tłumaczy ekspert reprezentujący firmę Franc Gardiner, producenta dekoracji okiennych i rolet.

Zalety mechanizmów Clever Spring

Rolety, poza funkcją dekoracyjną, mają też funkcje praktyczne. Przede wszystkim, z ich pomocą można z łatwością regulować stopień nasłonecznienia wnętrza lub ochronić prywatność domów przed ciekawskimi spojrzeniami przechodniów. Z tego względu warto stawiać na takie rolety, które będą wygodne i łatwe w użytkowaniu. Takie jak te z mechanizmem Clever Spring, który ma liczne zalety. Należą do nich:

  • zapewnianie cichej i płynnej pracy rolet o różnej wysokości i szerokości tkaniny,
  • szybkość i wygoda w regulacji wysokości rolety,
  • bezpieczeństwo i wygoda użytkowania,
  • oszczędność czasu,
  • łatwość montażu

Czy warto?

Rolety z mechanizmem Clever Spring sprawdzą się zarówno w domu i mieszkaniu, jak i w biurze. Ich liczne atuty sprawiają, że stanowią one obecnie najlepszy sposób osłaniania okien.

Jeżeli szukasz rolet do domu lub biura, warto wziąć pod uwagę właśnie tę propozycję. Prosty montaż, łatwa obsługa, bezpieczeństwo i bezawaryjne działanie to zalety, które sprawiają, że trudno wyobrazić sobie lepszy sposób na osłanianie okien.

Rolety z mechanizmem sprężynowym Clever Spring występują w dwóch wersjach: roleta mini oraz roleta klasyczna. Dostępne są w wielu kolekcjach i kolorach. W zależności od wersji możemy zamontować rolety na skrzydle okna lub ścianie/suficie w zależności, jaką powierzchnię chcemy zasłonić.