Rodzaje bram garażowych

Tradycyjne, dwuskrzydłowe wrota do garażu są dziś zjawiskiem spotykanym wyjątkowo rzadko. Takie rozwiązania zostały wyparte przez znacznie bardziej praktyczne bramy segmentowe i rolowane. W niektórych garażach możemy spotkać również bramy uchylne, nie należą one jednak do szczególnie wygodnych, ponieważ do ich otwierania potrzebna jest spora przestrzeń.

Brama garażowa musi skutecznie chronić auto przed czynnikami zewnętrznymi, ale także potencjalnymi intruzami. Wytrzymałość i bezpieczeństwo tego elementu jest szczególnie ważne, gdy garaż połączony jest z bryłą domu mieszkalnego. Właściciele nowoczesnych, eleganckich i ergonomicznych domów najczęściej decydują się na wybór spośród dwóch podstawowych rodzajów bram.

Segmentowe bramy garażowe

Bramy segmentowe kuszą inwestorów połączeniem wygody, niezawodności konstrukcji i wysokiej estetyki. Ich sposób działania pozwala uzyskać maksymalną przestrzeń dla samochodu parkowanego w garażu, a jednocześnie nie zabiera miejsca na podjeździe podczas otwierania. Co ważne, rozmiar bramy segmentowej można z łatwością dopasować do wjazdów o różnej szerokości, a nawet do garaży dwustanowiskowych.

Ważną zaletą bram segmentowych jest doskonała izolacyjność cieplna, choć oczywiście, aby tak było, warto wybrać w produkt uznanej marki. Najlepsi producenci bram garażowych korzystają z materiałów o świetnej izolacyjności i odporności na uszkodzenia mechaniczne. Sprawdzone rozwiązania konstrukcyjne zapewniają długą żywotność i bezproblemową obsługę bramy.

Najbardziej nowoczesne bramy segmentowe zapewniają użytkownikom znacznie więcej niż bezawaryjne działanie. Niektóre modele wyposażane są w osłony chroniące palce przed przytrzaśnięciem, wyłączniki przeciążeniowe, które unoszą bramę w sytuacji, gdy napotka na opór oraz fotokomórki, uniemożliwiające zamknięcie bramy, jeśli w jej świetle znajduje się jakakolwiek przeszkoda.

Rolowane bramy garażowe

Brama rolowana również nie zabiera miejsca na podjeździe, ale w przeciwieństwie do segmentowej nie wymaga go również wewnątrz garażu pod sufitem. Taka brama działa na zasadzie analogicznej do rolet okiennych: otwiera się pionowo, zwijając pancerz do umieszczonej nad otworem wjazdowym kasety. W zależności od potrzeb w danym zastosowaniu kaseta może być umieszczona wewnątrz budynku lub po zewnętrznej stronie garażu.

W ofercie Wielkopolskiej Fabryki Okien VARIANT znajdziesz rolowane i segmentowe bramy garażowe cenionego producenta Krispol. Uzupełnieniem propozycji są boczne drzwi wejściowe do garażu, dostępne w wersjach jedno- oraz dwuskrzydłowej. Kupując bramę garażową i drzwi w jednym miejscu, zyskujesz możliwość stworzenia spójnej stylistycznie kompozycji i możesz liczyć na atrakcyjne ceny.

śr. ocena 5 / głosów 5