Pudła kartonowe – niezbędna pomoc przy przeprowadzce

Pudła kartonowe to element obowiązkowy podczas każdej przeprowadzki. Sukces w tym przypadku zależy więc w dużej mierze od wyboru odpowiednich kartonów, ich liczby oraz wielkości. Dlatego też warto poświęcić wyborowi pudeł nieco więcej czasu. Jakie kartony sprawdzą się w tym przypadku najlepiej? Na co trzeba zwrócić uwagę, szykując się do przeprowadzki?

pudła

Rozmiar i wytrzymałość kartonów

Wiele zależy od tego, co w pudłach ma być transportowane. Podczas przewożenia dużych, lekkich przedmiotów dobrym rozwiązaniem są większe kartony wykonane z tektury trójwarstwowej. Z kolei podczas transportowania cięższych rzeczy zaleca się raczej zakup mniejszych kartonów, ale wykonanych z  wytrzymałej tektury pięciowarstwowej. Zawsze jednak, szykując się do przeprowadzki, warto zaopatrzyć się w pudła o różnej wielkości. Wiele osób uważa, że najlepszym pomysłem jest pakowanie przedmiotów do dużych kartonów. W praktyce jednak sporych rozmiarów pudła wypełnione ciężkimi rzeczami są trudno do uniesienia. Dlatego warto zaopatrywać się w kartony takich firm, które mają świadomość takich szczegółów i oferują kartony lepszej jakości i w różnych rozmiarach – jedną z nich jest przykładowo wolsztyński Wok-Kartony.

Mniej kartonów, ale pełnych, czy więcej, ale niepełnych?

Poza tym warto pamiętać o tym, że decydując się na duże pudła, jest spora szansa na to, że nie zostaną one wypełnione do końca. Podczas planowania przeprowadzki trudno jest też określić, ile kartonowych pudeł będzie koniecznych do jej realizacji. Warto jednak mimo wszystko przygotować przybliżoną kalkulację i zainwestować w nieco większą ilość kartonów. W ten sposób można uniknąć rozczarowania, gdy pudeł okaże się za mało. Te niewykorzystane w wielu przypadkach można po prostu oddać do sklepu. W najgorszym wypadku sprawdzą się do przechowywania różnego rodzaju przedmiotów np. dokumentów czy niepotrzebnych w danym momencie ubrań.

Dobra organizacja to połowa sukcesu

Kartonowe pudła do przeprowadzki po ich napełnieniu powinno się odpowiednio oznaczyć. Wówczas można bardzo szybko rozpoznać, gdzie musi się ono znaleźć w nowym domu czy mieszkaniu. Spakowane pudła dobrze jest także okleić taśmą klejącą i ustawić w takim miejscu, aby nie przeszkadzały w dalszym pakowaniu. Wbrew pozorom takie kartonowe pudełka doskonale sprawdzają się podczas wszelkiego rodzaju przeprowadzek. Przede wszystkim niewiele ważą i świetnie zabezpieczają przewożone w nich przedmioty. Poza tym, po ich wykorzystaniu, niektóre z nich np. opakowanie klapowe, można wykorzystać w inny sposób bądź złożyć i schować w piwnicy. Być może przydadzą się jeszcze w przyszłości na przykład podczas kolejnej przeprowadzki.

śr. ocena 5 / głosów 1