Trawa rolowana – gdzie można stosować

Wykorzystanie trawy z rolki jest szybkim i prostym sposobem zakładania trawnika. Rolowaną trawę możemy w łatwy sposób dopasować przez przycinanie darni, jest ona również pewnym i łatwym sposobem na zazielenienie zboczy i pochyłości. Dowiedz się, gdzie można stosować trawę z rolki.

Trawnik z rolki zakłada się zazwyczaj od marca do końca października, są jednak producenci, którzy oferują zazielenienie posesji nawet przez cały rok. Istnieją różne rodzaje trawników z rolki, może być to darń przenośna w formie kwadratów, darń cięta z rolki (przeważnie w pasmach o szerokości 1m) oraz mata z włókniny, na której wysiewa się nasiona.

Zastosowanie

Trawniki rolowane można w zasadzie stosować wszędzie tam, gdzie siejemy normalną trawę. Producenci oferują odmiany trawy z rolki, które doskonale nadadzą się na trawniki uniwersalne, ozdobne, intensywnie lub rzadko używane. W zależności od planowanego przeznaczenia trawnika otrzymamy inną odmianę wyhodowanej trawy.

Dzięki odpowiedniej pielęgnacji i doborze odmian traw, trawniki z rolki będą tak samo dobrze sprawdzać się w warunkach klimatycznych Polski północnej i południowej. Co więcej, dzięki zastosowaniu mieszanki nasion różnych gatunków, producenci dbają, aby oferowane odmiany były odporne na choroby i trudne warunki.

– Trawa rolowana może być rozwijana w różnych regionach polski. Nie wymaga także specjalnych warunków glebowych, wyjątkowej pielęgnacji czy uprawy. Jednak największą zaletą naszych trawników jest możliwość ich zakładania przez cały tok – wyjaśnia pracownik firmy Xero Flor producenta trawników w rolkach.

Gdzie najczęściej układa się trawę z rolki

Trawa z rolki pozwala w ciągu jednego dnia zazielenić całą posesję, a z rozłożonego w ten sposób trawnika możemy normalnie korzystać w ciągu kilku tygodni od jego ułożenia. Trawniki z rolki bardzo często są wykorzystywane na:

  • boiskach piłkarskich i polach golfowych,
  • terenach zielonych przy biurowcach i budynkach mieszkalnych,
  • na skarpach i pochyłych terenach, gdzie nie ma możliwości wysiania zwykłej trawy,
  • na placach zabaw,
  • terenach po budowie
  • posesjach prywatnych