Nietypowe meble w Twoim ogrodzie

Umeblowanie ogrodu to nie lada wyzwanie. Meble ogrodowe muszą być wykonane z wysokiej jakości materiałów, muszą być bowiem wytrzymałe, solidne i odporne na warunki atmosferyczne, a także powinny służyć nam jak najdłużej. Z drugiej strony, chcemy, aby były funkcjonalne i pięknie zdobiły nasz ogród. Zwykły stół z krzesłami mogą nie sprostać naszym wymaganiom. Jakie inne nietypowe meble możemy postawić w swoim ogrodzie?

meble ogrodowe

Huśtawka na każdy nastrój

Nie przekonuje Cię zwykła drewniana huśtawka pod parasolem? Jak inaczej uczynić w ogrodzie przestrzeń relaksu i istny plac zabaw? Wariacji z huśtawkami jest całe mnóstwo!

Jeśli Twoja rodzina liczy więcej osób, postaw na huśtawkę dla całej rodziny, dzięki której będziecie ze sobą spędzać jeszcze więcej czasu na wspólnym relaksie. W ofercie sklepów znajdziesz oryginalną huśtawkę wieloosobową na kształt karuzeli z pojedynczymi półokrągłymi modnymi siedzeniami na kształt wiszących koszy. Siedzenia można wyścielić miękkimi poduszkami, a nad całą konstrukcją wisi parasol. Prostszym rozwiązaniem jest zakup jednego wiszącego fotela, który świetnie wpisuje się w aranżację patio czy altany ogrodowej i jednocześnie zajmie zdecydowanie mniej miejsca.

Domek pod drzewem

Podobnie nudna nie musi być altana. Wystarczy trochę fantazji, aby małym kosztem przygotować sobie zachwycającą altankę. Przede wszystkim zastanówmy się, gdzie ją umieścić – czy chcemy, aby była przed domem czy za domem, czy ma być blisko domu czy być oddalona od niego, wreszcie czy ma być w otwartej przestrzeni czy na uboczu między drzewami? Czy nasza altana ma być otwarta czy zamknięta? Czy ma stanowić jedynie zadaszenie siedzisk czy być odosobnionym i intymnym zakątkiem? Pamiętajmy, że altany możemy oświetlić, a także umieścić w niej wiele wspaniałych mebli ogrodowych! Oprócz stołu i kanap czy ławek, postaw na hamak albo leżaki.

Tak zaplanowany ogród pozwoli cieszyć się nim przez cały rok, a także zachęci do pozostania w domu. Atrakcje ogrodowe są wspaniałym odpoczynkiem w ciągu dnia, a także wielką rozrywką późnymi wieczorami.