Nie masz czasu na koszenie trawnika? – Autoclip Stiga zrobi to za Ciebie!

Koszenie trawników to dla niektórych czysta przyjemność, jednak nie zawsze – nie mamy też często czasu na pielęgnację naszej zieleni w taki sposób, by prezentowała się idealnie. Nowoczesne rozwiązanie, jakim są roboty koszące Stiga Autoclip, może nam w tym szybko, sprawnie i mało inwazyjnie pomóc. Robot skosi za nas trawę nie tylko wtedy, gdy będziemy chcieli odpocząć od pracy, ale także wtedy, gdy będziemy swobodnie spędzać czas z rodziną lub przyjaciółmi na wakacyjnym wyjeździe – po powrocie do domu trawnik będzie nadal wyglądał świetnie!

robot-koszacy

Jak działają roboty koszące Stiga nowej generacji?

Najbardziej kompaktowe roboty koszące Stiga mogą samodzielnie zadbać o trawnik o powierzchni od 500 m2, a większe modele obsługują trawniki nawet do 6.000 m2. Mniejsze urządzenia uruchamiamy poprzez naciśnięcie przycisku „Start”, natomiast duże roboty można programować w taki sposób, by zaczynały wykonywać swoją pracę o określonej godzinie – mówi nam przedstawiciel serwisu Stiga, firmy Kerpol ze Szczecina. Jak to możliwe? – Dzięki zasilaniu bateriami litowo-jonowymi, których żywotność jest kilkukrotnie dłuższa niż żywotność dobrze znanych nam akumulatorów ołowiowo-kwasowych. To rozwiązanie przyjazne dla środowiska i dla nas samych – pracę robota Autoclip jest trudna do usłyszenia z odległości niecałych 10 m.

Możliwości koszenia trawy

Roboty Autoclip są konstruowane w taki sposób, by dawać nam doskonałe możliwości koszenia trawników. Ścinki zieleni, które pozostawia robot po wykorzystaniu losowo wybranego wzoru koszenia, bardzo szybko mogą się rozkładać, nawożąc tym samym trawnik. Można śmiało powiedzieć, że najbardziej zaawansowane modele robotów koszących wykorzystują system inteligentnego koszenia, co optymalizuje realizację tego zadania. Dodatkowo są to rozwiązania niezwykle bezpieczne: jeśli robot się przewróci, silnik zostanie wyłączony (nie będą się poruszać ostrza), a jeśli pojawi się deszcz, czujnik poinformuje robota, by ten powrócił do stacji dokowania, gdzie pozostanie do momentu ustania opadów. To nie tylko kwestia bezpieczeństwa, bo warto dodać, że koszenie suchej trawy daje najlepsze wyniki.

Przykładowe modele robotów koszących

Na koniec przygotowaliśmy krótki opis wybranych trzech modeli robotów Autoclip, które przygotowane są do pracy w ogrodach o różnym areale.

  • Autoclip M3 – robot koszący z najnowszej linii na rok 2018 – jest przygotowany do pracy w ogrodach o powierzchni nieprzekraczającej 300 m2. Czas koszenia to do 50 minut na jednym cyklu do ładowania. Jego pracę możemy kontrolować aplikacją na naszym smarfonie, wykorzystując połączenia Blootooth, urządzenie posiada czujnik deszczu i możemy zabezpieczyć go kodem PIN.
  • Autoclip 225 S – robot koszący przeznaczony do stosowania na trawnikach o powierzchni do 1100 m2, który potrafi oceniać stan trawnika i samodzielnie go pielęgnować.
  • Autoclip 720 S – robot najnowszej generacji, który dodatkowo budzi zachwyt swoim nowoczesnym wyglądem. Może służyć do pielęgnacji trawników o powierzchni do 6000 m2. Może być swobodnie programowany w wielu strefach koszenia, jest wyposażony w czujniki ruchu, system wykrywania skoszonej trawy, czy moduł GPRS.

Omówione roboty to trzy z kilkunastu modeli robotów koszących Stiga, spośród których każdy bez problemu znajdzie urządzenie optymalne do swojego ogrodu