Nowoczesny apartament mieszkalny, czyli jaki?

Każdy apartament jest mieszkaniem, ale nie każde mieszkanie jest apartamentem. Nowoczesny apartament mieszkalny wyróżnia się kilkoma cechami, dzięki którym jest wyjątkowo funkcjonalny oraz komfortowy. Całości dopełnia luksusowe wyposażenia oraz liczne udogodnienia. To pojęcie często nadużywane, dlatego przyjrzyjmy się bliżej, czym powinien charakteryzować się apartament, by mógł być określany tym mianem.

Nowoczesny apartament mieszkalny

Definicja apartamentu nie jest jasno określona – zarówno w terminologii związanej z rynkiem nieruchomości, jak i w prawie budowlanym. Istnieje jednak kilka wytycznych, które musi spełniać mieszkanie, aby mogło zostać nazwane apartamentem.

Czym charakteryzuje się nowoczesny apartament? Przede wszystkim lokalizacją

Nowoczesny apartamentowiec powinien charakteryzować się trzema podstawowymi warunkami: lokalizacją, lokalizacją oraz lokalizacją. To żartobliwe powiedzenie agentów nieruchomości ma w sobie wiele prawdy: nowoczesne apartamenty wyróżnia przede wszystkim prestiżowa lokalizacja. Jeśli w centrum miasta to nie tuż obok ruchliwej ulicy. Jeśli poza miastem to na tyle blisko, by mieszkańcy bez problemu mogli korzystać ze zlokalizowanych w pobliżu atrakcji: kin, galerii, centrów handlowych, restauracji oraz obiektów sportowych. Dodatkowym warunkiem jest bliskość komunikacji miejskiej, a także terenów zielonych – idealnie, jeśli z okien rozpościera się widok na parki i ogrody.

Po drugie: przestronnością i układem pomieszczeń

Kilkudziesięciometrowe mieszkanie może być z powodzeniem nazwane apartamentem, jeśli będzie spełniało pozostałe warunki oraz będzie użytkowane przez singla. Jednak zazwyczaj przyjmuje się, że apartament to większa powierzchnia – mówi specjalista z Samson Dom, firmy oferującej apartamenty, mieszkania i domy na sprzedaż w Krakowie, Łodzi i Tarnowie – Jak już wspomnieliśmy nie ma jednoznacznej definicji – apartamentem można określić zarówno mieszkanie o powierzchni 50 m2, jak i penthouse o powierzchni powyżej 100 m2. Ważne jednak, aby pomieszczenia były ustawne i ergonomiczne, a także zapewniały mieszkańcom wszelkie udogodnienia. Nowoczesne apartamenty mieszkalne zazwyczaj posiadają oddzielną garderobę, jedną lub kilka łazienek (w zależności od liczby sypialni), wyraźnie oddzieloną część dzienną od nocnej, a także duży balkon lub taras.

Apartamentowce posiadają jeszcze jedną ważną cechę: miejsca parkingowe w garażu podziemnym. Dzięki temu nie trzeba martwić się o wolne miejsce parkingowe, a samochód chroniony jest przed negatywnym działaniem warunków atmosferycznych.

Nowoczesne apartamenty mieszkalne – wysoki standard wykończenia

Nowoczesne apartamentowce to również wysoki standard wykończenia – zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Klasyczna, a jednocześnie elegancka elewacja, nawiązująca do otaczającej przestrzeni, wykonana z najwyższej jakości materiałów. Najwyższej jakości materiały wykorzystane zarówno do budowy, jak i wykończenia wnętrz. Nie ma tu miejsca na przypadkowe działania, a całość powinna sprawiać harmonijne wrażenie. Atrakcyjna i oryginalna architektura, naturalny kamień, szkło, szlachetne gatunki drewna i stal nierdzewna – apartamentowiec już na pierwszy rzut okna wyróżnia się szczególną dbałością o najmniejszy detal. Także w częściach wspólnych, które powinna łączyć luksusowa winda. Począwszy od wejścia na teren osiedla, aż po drzwi prowadzące do części mieszkalnej – na każdym kroku widać luksus.

śr. ocena 0 / głosów 0