Nie tylko odkurzacz, czyli nowoczesne technologie sprzątania w domu

Sprzątanie raczej nie należy do ulubionych czynności domowników. Na szczęście nowoczesne technologie pozwalają na czyszczenie mieszkania coraz szybciej i skuteczniej. Wygoda, jaką oferują sprawia, że odkurzanie czy mycie okien nie będzie już żmudne i męczące. Nowoczesne metody z pewnością przypadną także do gustu osobom lubiącym idealny porządek w swoim otoczeniu.

odkurzacz centralny

Odkurzacze centralne

Odkurzacze centralne są znane już od wielu lat, nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z rozmaitych zalet, jakie oferuje taki system zamontowany w domu. Sercem instalacji jest jednostka centralna zamontowana w pomieszczeniu gospodarczym, takim jak garaż lub kotłownia. W budynku prowadzi się sieć przewodów ukrytych w ścianach, które w każdym z pomieszczeń kończą się gniazdami ssawnymi. Jak objaśnia pracownik firmy JLM z Rzeszowa, do gniazdka ssawnego podłącza się elastyczny wąż, podobny do tego, spotykanego w mobilnych odkurzaczach, który zwykle ma długość około 9 metrów. Użytkownicy takich rozwiązań podkreślają dużą wygodę podczas sprzątania oraz znacznie lepsze usuwanie kurzu i zanieczyszczeń niż w przypadku tradycyjnych metod sprzątania.

Większa efektywność pozbywania się zanieczyszczeń wynika przede wszystkim z tego, że powietrze zassane podczas odkurzania jest wydmuchiwane na zewnątrz budynku, a nie wraca do pomieszczenia tak, jak w przypadku mobilnych urządzeń. Nawet najbardziej zaawansowany technologicznie filtr stosowany w tradycyjnych odkurzaczach nie wyłapie wszystkich drobinek kurzu, więc część z nich zostanie ponownie uniesiona w powietrzu. W przypadku odkurzacza centralnego ten problem jest całkowicie wyeliminowany. Ponadto, centralne systemy czyszczenia sa często wyposażone w automatyczne szufelki montowane przy powierzchni podłogi, które pozwalają na wmiatanie zanieczyszczeń miotłą wprost do instalacji.

Szybkie mycie okien

Oprócz odkurzaczy centralnych, które sprawdzą się przede wszystkim w domach jednorodzinnych, zwolenników nowinek technologicznych ułatwiających utrzymanie porządku z pewnością zainteresują także inne urządzenia. Nowoczesne technologie sprzątania są wykorzystywane między innymi do szybkiego i wydajnego mycia okien. Utrzymanie szyb okiennych w czystości często jest trudne, a uciążliwe zacieki i smugi bywają zmorą niejednej pani lub pana domu.

Aby znacznie przyspieszyć i ułatwić sobie pracę, można użyć akumulatorowej myjki. Jest to urządzenie działające w pełni zdalnie. Najpierw należy spryskać szybem płynem czyszczącym i równomiernie go rozprowadzić, a następnie usunąć przy użyciu myjki. Dzięki temu okna będą idealnie czyste, pozbawione smug, a ich mycie zajmie kilkakrotnie mniej czasu niż przy użyciu standardowych metod.

śr. ocena 0 / głosów 0