Meble ze skóry – dlaczego warto je mieć?

Naturalne meble ze skóry to ponadczasowy symbol luksusu, elegancji i dobrego smaku. Od lat uznawane są za najbardziej szlachetny element wyposażenia, który znakomicie sprawdzi się w każdym pomieszczeniu. Do zalet mebli skórzanych należą ich wyjątkowe walory estetyczne oraz praktyczne. Dlaczego warto zdecydować się na zakup mebli wykonanych z naturalnej skóry?

meble-skorzane

Estetyka na najwyższym poziomie

Efektowny wygląd to niewątpliwie największa zaleta mebli skórzanych. Elementów wyposażenia wykonanych ze skóry nie sposób przegapić – zawsze przykuwają uwagę i są ozdobą każdego wnętrza. Warto przy tym zaznaczyć, że meble ze skóry idealnie sprawdzą się w każdym pomieszczeniu, w salonie, a także w sypialni czy gabinecie, nie tylko w domu, ale i w restauracji czy w biurze. Wynika to z ogromnej różnorodności mebli skórzanych, które dostępne są w różnych wersjach i w bogatej gamie kolorystycznej.

Na rynku znajdziemy proste meble ze skóry o minimalistycznej formie, ale też stylizowane, bogato zdobione, które dostępne są w różnych odcieniach, zarówno naturalnych beżach, czerni czy bieli, jak i w żywych kolorach, np. czerwieni. Meble skórzane pasują zatem do wnętrz klasycznych, ale też nowoczesnych, idealnie nadają się do pomieszczeń urządzonych z przepychem, np. w stylu glamour, jak i do tych bardziej surowych czy też nawiązujących do stylistyki skandynawskiej. Mebel ze skóry sam w sobie stanowi przy tym ozdobę wnętrza i nie wymaga zbędnych dodatków w postaci narzut czy poduszek. Ponadto, dzięki naturalnym śladom, każdy mebel ze skóry jest niepowtarzalny i wyjątkowy.

Jakość i funkcjonalność

W przypadku mebli skórzanych, estetyka idzie w parze z funkcjonalnością. Tego typu meble to dobry wybór dla tych, którym zależy na trwałości wyposażenia. – Mówi przedstawiciel firmy Mevis Furniture, która zajmuje się produkcją mebli. – Naturalna skóra jest materiałem niezwykle wytrzymałym, który nie kruszy się i nie pęka, co odróżnia ją od tańszej i gorszej jakościowo ekoskóry. Dzięki temu meble ze skóry naturalnej będą dłużej wyglądały jak nowe, oczywiście pod warunkiem odpowiedniej ich pielęgnacji. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że o tego typu meble dba się bardzo łatwo – wystarczą specjalne preparaty konserwujące, które naniesiemy na materiał miękką szmatką. Nie musimy się też obawiać zabrudzeń, ponieważ naturalna skóra zapobiega wnikaniu i utrwalaniu się plam.

Do praktycznych walorów skóry jako obicia należy też fakt, że jest to materiał w pełni naturalny, a więc oddychający. Łatwo adaptuje się do temperatury panującej w otoczeniu, nie pochłania kurzu, dymu papierosowego i zapachów, przez co idealnie nadaje się nawet dla alergików. Biorąc pod uwagę tak liczne zalety mebli skórzanych, nie dziwi fakt, że cieszą się one niesłabnącą popularnością.

śr. ocena 5 / głosów 5