Dlaczego warto zdecydować się na drzwi z drewna litego?

Stolarka okienna i drzwiowa to najczęściej wybór na lata. Zależy nam więc na wysokiej jakości, za którą podążają takie cechy, jak: trwałość, łatwość konserwacji, odporność. Ważny jest też wygląd – drzwi mają być ozdobą, a nie tylko nieistotnym dodatkiem. Czy drzwi z litego drewna są w stanie zapewnić to wszystko? Przyjrzyjmy się im bliżej i zobaczmy, co oferują drewniane drzwi.

Zalety litego drewna

Lite drewno to materiał stosowany „od zawsze” i z powodzeniem wykorzystywany w wielu dziedzinach. Jest popularnym surowcem wykończeniowym. Jakie zalety decydują o tym, że mimo stosunkowo wysokiej – w porównaniu z innymi materiałami – ceny wciąż wiele osób pragnie wyposażać domy w drewniane sprzęty? Zapytaliśmy o to specjalistę z firmy Wiktorczyk Czarków, która specjalizuje się w produkcji drewnianych okien i drzwi.

Drewno ma mnóstwo zalet! Przede wszystkim nadaje wnętrzu eleganckiego i klasycznego wyglądu, którego nie zapewni żaden inny materiał. Jest trwałe, więc posłuży latami. Jednocześnie daje duże możliwości obróbki, więc to właśnie z drewna można wyczarować najbardziej niestandardowe i interesujące drzwi – o fantazyjnych kształtach czy rzeźbione. Wreszcie drewno, jako materiał naturalny, jest przyjazny otoczeniu. Drewno „oddycha”, co sprzyja dobrej atmosferze w domu.

To połączenie piękna i trwałości sprawia, że chcemy mieć w domu drzwi z litego drewna. Jakie są zalety takiego rozwiązania?

Dlaczego warto postawić na drzwi wykonane z litego drewna?

Drzwi wykonane z litego drewna będą miały wszystkie zalety tego materiału, a nawet jeszcze więcej, ponieważ dzięki nowoczesnej technologii jesteśmy w stanie uszlachetniać drewno różnymi metodami, nadając mu nowych właściwości. Co zyskuje osoba, która zdecyduje się na drzwi z litego drewna?

Przede wszystkim zapewnia sobie spokój na długie lata. Stolarka drzwiowa z litego drewna będzie nam towarzyszyła naprawdę długo z uwagi na wytrzymałość materiału. Poprawny montaż oraz regularne pielęgnacja i konserwacja jeszcze wydłużą ten czas. Dlatego należy wybierać rozsądnie – wymiana ze względu na zużycie nie nastąpi szybko!

Jeżeli zdecydujemy, że w grę wchodzi wyłącznie lite drewno, stajemy przed ogromnym wyborem stylów, kolorów i wykończeń. Drewno może być niemal dowolnie formowane, łączone z innymi materiałami, malowane, lakierowane, bejcowane… Wybór materiału to dopiero początek. Drzwi z drewna można precyzyjnie dobrać do wystroju, dzięki czemu wnętrze zyskuje dodatkowy atut i żaden element nie będzie raził niedopasowaniem.