Dlaczego warto korzystać z usług serwisu drzwi?

Czy zdarzyła ci się kiedykolwiek sytuacja, w której przekręcając klucz w zamku jego praca nie była tak płynna jak zwykle? Być może już wcześniej zauważyłeś coś niepokojącego w trakcie próby otwierania drzwi do domu? Lepiej dmuchać na zimne i profilaktycznie skorzystać z usług serwisu drzwi, które służą regulacji zamka i przywrócenia go do poprawnego działania.

Zadbaj o konserwację zamka, a w razie potrzeby…

Zamek jest jednym z najważniejszych elementów systemu antywłamaniowego. Warto poświęcić trochę czasu na wybór odpowiedniego mechanizmu zamkowego, a w dalszej kolejności – na jego dokładną pielęgnację. Z czasem będzie on ulegał zniszczeniu, nawet jeżeli został wykonany z bardzo solidnych materiałów. Wyrobienie dobrych nawyków pozwoli jednak na użytkowanie zamku przez dłuższy czas.

Najważniejszym z nich jest spokojne przekręcanie klucza w zamku – nie „na siłę”. Płynność w otwieraniu będzie wskazywała na prawidłową eksploatację zamku w drzwiach. Po włożeniu do oporu klucza i otworzeniu mechanizmu należy również delikatnie go wyjąć, bez zbędnego szarpania i ciągnięcia. Warto również zadbać o elementy zamka narażone na korozje za pomocą specjalistycznych preparatów, które przeznaczone są do pielęgnacji części mechanizmu zamkowego. Komplet kluczy, z których korzystamy na co dzień, także powinien być odpowiednio przechowywany – tak, aby nie spowodować zaklinowania klucza we wkładce.

…skorzystaj z usług specjalistów

Jeżeli, mimo wszystko, zdarzy się sytuacja, w której poczujemy lekki opór podczas otwierania zamka w drzwiach, należy skorzystać z profesjonalnych usług serwisu drzwi. Być może nadszedł już czas na wymianę zamka lub jego regulację. Doświadczeni fachowcy chętnie służą również pomocą w przypadku odpowiedniej konserwacji oraz naprawie zużytych elementów i mechanizmów, co jest przydatne zwłaszcza gdy wymiana całego zamka okazuje się nieopłacalna.

Usługi tego typu oferuje Pogotowie Zamkowe we Wrocławiu. Pracownicy po zgłoszeniu awarii są gotowi na przyjazd w miejsce, w którym potrzebny jest serwis, o każdej porze dnia i nocy. Swoje usługi wykonują szybko i bez uszczerbku dla otwieranych drzwi. Potrafią skutecznie usunąć problem i poradzić sobie z każdego rodzaju zamkiem – umiejętności i posiadane narzędzia pozwalają im naprawić lub wymienić zamki Gerda, Assa-Abloy, Dierre, Evva oraz wielu innych marek. Specjaliści z Pogotowia Zamkowego we Wrocławiu pomogą również udzielić informacji na temat zabezpieczeń i zaproponować atestowane zamki antywłamaniowe.