Czym się kierować przy zakupie apartamentu?

Jak wskazują specjaliści rynku nieruchomości, jeszcze 10-15 lat temu zamożni Polacy chętnie wyprowadzali się na przedmieścia. Obecnie obserwuje się nowy trend, jakim jest powrót do miast. Ludzie, którzy kilkanaście lat temu szukali zacisza poza dużymi aglomeracjami, zmieniają swoje priorytety – ich dzieci dorosły, znalazły pracę i własne miejsca do życia, a duży dom najczęściej świeci pustkami. Osoby, o których mówimy, chętniej decydują się na powrót do miasta – dla nich mieszkanie w centrum to dobra inwestycja i zabezpieczenie na przyszłość. Na zakup wielkomiejskich apartamentów decydują się także ludzie młodzi, którzy mogą sobie na to pozwolić dzięki szybkiemu rozwojowi kariery. Wolą wybrać mieszkanie, z którego bliżej będzie do pracy, urzędów i sklepów, a w przyszłości także do szkół ich dzieci. Czym należy się kierować przy zakupie apartamentu?

apartament

Metraż to nie wyznacznik – lokalizacja i architektura

Apartamentami powinniśmy nazywać mieszkania, które znajdują się w budynkach o wysokim standardzie wykończenia – nie muszą to być potężne gmachy. Apartamentowcem śmiało można nazwać także kameralny budynek zlokalizowany w prestiżowej dzielnicy miasta, o ile spełnia oczekiwania klientów – mówi nam przedstawiciel Grupy Kapitałowej Terra Casa z siedzibą w Warszawie i Krakowie.

Przykładem takiego budynku może być inwestycja Art Deco Apartamenty na Woli z zielonym ogrodem na dachu przeznaczonym do użytku przez wszystkich mieszkańców. Nie tylko doskonała lokalizacja i piękne widoki na centrum stolicy zachęcają do zakupu apartamentów w tym budynku. Zainteresowanie wzbudzają wysokiej jakości materiały wykończeniowe i fenomenalna architektura, która wyróżnia budynek na tle konkurencji.

A co poza lokalizacją i architekturą?

Wybierając apartament, warto też zwrócić uwagę na różnego rodzaju udogodnienia i dodatkowe usługi, na które nie trafimy w zwykłym bloku mieszkalnym. W apartamentowcu już od wejścia wita nas zazwyczaj reprezentacyjna recepcja, nierzadko z obsługą consierge. Tego typu rozwiązanie jest nie tylko niezwykle prestiżowe, ale także zapewnia mieszkańcom większe poczucie bezpieczeństwa. Mieszkańcy apartamentowców mogą liczyć na możliwość korzystania z różnorodnych dodatkowych atrakcji lub udogodnień, takich jak na przykład zielony ogród na dachu, czy siłownia z salą fitness do wyłącznego użytku mieszkańców. Miłośnicy ruchu na świeżym powietrzu, którzy zdecydują się na zakup mieszkań od Terra Casa, do dyspozycji otrzymają także innowacyjne rowerownie, a zwolennicy ekologicznej motoryzacji będą mieli możliwość naładowania samochodów elektrycznych w garażu podziemnym swoich apartamentowców.

Technologia w służbie mieszkańców

Architekci dysponują obecnie szeroką gamą nowoczesnych rozwiązań i technologii, które mogą wpływać na komfort mieszkania w apartamentowcu. Mieszkańcy inwestycji budowanych przez Terra Casa mogą liczyć na takie innowacyjne udogodnienia jak możliwość zdalnego sterowania oświetleniem, ogrzewaniem, czy różnego rodzaju zabezpieczeniami w apartamencie (system SmartHome). Wstęp do budynku możliwy będzie po zeskanowaniu odcisku palca, a każdy apartament wyposażony jest w bezpośrednie światłowodowe podłączenie do internetu.

Szeroka i zróżnicowana gama dostępnych na rynku mieszkań pozwala na niemal idealne dopasowanie do potrzeb kupującego. Aby znaleźć najciekawsze oferty apartamentów w danym mieście, warto uważnie przyjrzeć się i przeanalizować, jakie rozwiązania oferują deweloperzy i które z nich będą najlepiej odpowiadały naszym indywidualnym preferencjom.

śr. ocena 5 / głosów 1