Czym charakteryzują się działki budowlane na gotowych osiedlach?

Budowa własnego domu to jeden z najpopularniejszych punktów na listach naszych marzeń. Gdy zaczynamy szukać działki pod budowę domu, okazuje się, że musimy wyznaczyć sobie wiele wytycznych, o których wcześniej nawet nie myśleliśmy. Dlaczego zakup działki na gotowym osiedlu to rozwiązanie wyjątkowo kuszące szczególnie dla indywidualnych inwestorów i czy rzeczywiście warto się skusić?

osiedle domów

Działka budowlana na gotowym osiedlu to sprawdzona inwestycja

Zakup działki budowlanej to dla bardzo wielu osób duży wydatek, dlatego zależy nam na sprawdzonej inwestycji. Zakup działki budowlanej na gotowym osiedlu, w tzw. kompleksie działek, to zawsze zakup od dobrze prosperującej na rynku firmy, a nie przypadkowego przedsiębiorcy, czy osoby fizycznej. Tego nie trzeba komentować. Warto jednak zaznaczyć, że działka pod budowę domu na gotowym osiedlu to też po prostu pewność, że za kilka lat miasto, gmina, powiat, czy inny podmiot, z jakiegoś powodu zmieni plan zagospodarowania terenu, którego fragment wykupiliśmy. Wiemy, jakie będziemy mieć sąsiedztwo, a to naprawdę duży komfort. Wiemy, że nikt nie wybuduje obok naszego domu hałaśliwego zakładu produkcyjnego, czy innego obiektu, który byłby uciążliwy.

Drogi dojazdowe, uzbrojenie i sensowna wartość działki

Nic dziwnego w tym, że największą popularnością cieszą się działki pod budowę domu, które nie są w centrach miast, ale też nie są też od tych miast oddalone. Jak mówią nam przedstawiciele Biura Obsługi spółki INLAND BIMO PROPERTY, to rozwiązania optymalne zarówno dla tych, którzy chcą uciec od miejskiego zgiełku, jak i dla tych, którzy chcą uciec od wsi. To coś pomiędzy. Z jednej strony mamy blisko do wszystkiego, co oferuje nam miasto w pobliżu (ośrodki zdrowia, szkoły, przedszkola, urzędy, sklepy, kompleksy handlowe, usługowe, punkty rozrywki, kultury itd.), do którego szybko dotrzemy, a  z drugiej strony jesteśmy z dala od miejskiego hałasu i smogu. Zaprojektowane i wykonane w przemyślany sposób drogi dojazdowe również przemawiają za zakupem działki na gotowym osiedlu. To działki uzbrojone, a więc z doprowadzonymi mediami, czyli prądem, wodą, kanalizacją, opcjonalnie również gazem. Czego chcieć więcej? — Kupując uzbrojoną działkę pod budowę domu, mamy pewność, że kupujemy działkę o sensownej wartości. Działkę, na której rzeczywiście bez żadnych problemów formalnych i technicznych wybudujemy nasz wymarzony dom. Nie trzeba chyba szukać więcej atutów, zwłaszcza jeśli do tego działka zlokalizowana jest w wyjątkowo atrakcyjnej dla nas okolicy.

śr. ocena 0 / głosów 0