Czym charakteryzują się bramy garażowe segmentowe?

Funkcjonalność oraz bezpieczeństwo naszego garażu w dużej części zależy od zamontowanej w nim bramy. Jej wybór zatem stanowi poważną decyzję. Obecnie na rynku dostępne są różne rodzaje bram. Największą popularnością cieszą się bramy garażowe segmentowe. Na czym dokładnie polega to rozwiązanie? Czym charakteryzują się tego typu bramy i dlaczego warto się na nie zdecydować?

Bramy garażowe segmentowe – najczęściej wybierane przez inwestorów

Bramy garażowe tego typu cieszą się największą popularnością wśród inwestorów z uwagi na liczne zalety, jakie posiadają.  Przede wszystkim bramy garażowe segmentowe zajmują mało miejsca. Dzięki temu stanowią doskonałe rozwiązanie dla garaży, które zlokalizowane są w bryle budynku. Ponadto zapewniają wygodę użytkowania oraz doskonałą izolację cieplną. Można je również swobodnie dostosować do kształtu istniejącego już otworu.

Budowa bram segmentowych

Podstawę budowy bramy garażowej segmentowej, jak sama nazwa wskazuje, stanowią segmenty – czyli sekcje stalowe o grubości zazwyczaj równej 40 mm. Wypełnione twardą pianką poliuretanową wraz z międzypanelowymi uszczelkami gumowymi oraz uszczelkami listwy końcowej i nadproża tworzą szczelny pancerz. Sekcje pancerza dostępne są w wersji z przetłoczeniem poziomym (panele ryflowane) lub kasetonowym. Poszczególne segmenty zaś są ze sobą połączone w sposób, który oprócz trwałości i praktyczności bramy, zapewnia jej użytkownikom pełne bezpieczeństwo i eliminuje ryzyko zakleszczenia się palców.

Rodzaje bram segmentowych

Jak wyjaśnia nasz rozmówca z firmy DARIO, zajmującej się produkcją bram garażowych:

Płaszcz bramy segmentowej górnej, po otwarciu wrót, chowa się pod sufitem garażu. A zatem nie zajmuje miejsca przed nim i świetnie sprawdzi się na posesjach, na których wyjazd znajduje się na linii ogrodzenia.

Bramy garażowe segmentowe – rozwiązanie na miarę potrzeb

Komfort użytkowania bram tego typu może być jeszcze większy. Wystarczy zdecydować się na dodatkowe wyposażenie. Pośród dostępnych na rynku opcji zdecydowanie polecamy sterowane przy pomocy wygodnego pilota napędy do bram garażowych marki Somfy. Dodatkowo można wybrać przeszklenia tj. okna bramowe czy sekcje szprosowe z podwójną szybą akrylową, które znacznie doświetlą wnętrze garażu.

śr. ocena 5 / głosów 7