Charakterystyka fototapet młodzieżowych

Pokój nastolatka to jego azyl w świecie, z którym musi zmagać się każdego dnia. To miejsce nauki i wypoczynku, a często także realizacji pasji. To wreszcie przestrzeń, w której młody człowiek gości swoich przyjaciół, chcąc zyskać ich podziw i akceptację. Wystrój takiego wnętrza pozostaje więc kwestią nie bez znaczenia. Świetnym pomysłem na podkreślenie indywidualnego charakteru zarówno pokoju, jak i jego właściciela jest efektowna fototapeta.

Jaki wzór wybrać? Najlepiej pozostawić ostateczną decyzję nastolatkowi. Warto jednak podsunąć mu kilka inspiracji, zwłaszcza że w tym wieku tak trudno czasem z całkowitą pewnością określić własne preferencje. Poza tym możemy zasugerować umieszczenie na ścianie kompozycji, która optycznie poprawi proporcje pomieszczenia.

Efekt „wow”

Najlepiej w tej roli sprawdzą się fototapety 3D, zaprojektowane tak, by w iluzoryczny sposób przydawać wnętrzu przestrzeni. Potrafią też wywołać naprawdę mocne wrażenie, co może okazać się bardzo ważne, jeżeli młody człowiek chciałby zaimponować zapraszanym do swojego królestwa gościom.

Podobny efekt uzyskamy, wybierając tak popularne wśród fototapet młodzieżowych wyraziste motywy geometryczne lub abstrakcyjne. Plamy żywych kolorów, dynamiczne linie i przykuwające oko kontrasty to doskonałe odzwierciedlenie energetycznego żywiołu młodej duszy. Decydując się jednak na taki wariant, ograniczmy się do ozdobienia nim tylko jednej ściany. Dzięki temu lepiej wydobędziemy walory samej fototapety, ale przede wszystkim też nie przytłoczymy wnętrza.

Bogactwo niebanalnych motywów

To, że w pokoju nastolatka raczej już nie ma miejsca na różowe księżniczki czy kreskówkowe rakiety, nie oznacza, że inspiracji w kontekście fototapet nie można szukać w zainteresowaniach dorastającego człowieka.

W ofercie producentów fototapet znajduje się mnóstwo wzorów nawiązujących do świata muzyki, sportu, filmu, komiksu czy motoryzacji – mówi przedstawiciel sklepu Kraina Barw.

Zamiast księżniczek pojawić się mogą motywy retro bądź też secesyjne, rakiety zaś zastąpi widok odległych galaktyk lub fototapeta w stylu hi-tech. Wybierać możemy z całego wachlarza możliwości. Od klasyki w postaci chociażby widoków miast, ulic, mostów i architektury – po najgorętsze trendy ostatnich sezonów, czyli wizerunki undergroundowego graffiti, barwne kolaże, odniesienia do nurtu street art i wirtualnego świata.

śr. ocena 5 / głosów 1