Zalety okien z aluminium

Okna aluminiowe są rozwiązaniem nowoczesnym, energooszczędnym i trwałym, toteż coraz częściej wypierają okna drewniane, podbijając tym samym budownictwo mieszkaniowe. Trudno się temu dziwić, ponieważ mają one wiele zalet. Sprawdźcie dlaczego warto zdecydować się na okna z aluminium.

O oknach aluminiowych

Okna to jeden z ważniejszych elementów każdego domu. Nie tylko zapewniają widok na zewnątrz, ale przede wszystkim stanowią podstawowe źródło światła. Ponadto, odpowiedzialne są także za utrzymywanie w domu właściwej temperatury. Z tego względu, podczas budowy domu, warto stawiać na najlepsze rozwiązania. Godnymi polecenia są bez wątpienia okna wykonane z aluminium.

Dzięki najnowszym materiałom wykorzystywanym do ich produkcji, okna aluminiowe dorównują oszczędnością oknom drewnianym oraz tym z PCV. Ponadto, aluminiom jest wyjątkowo podatne na formowanie, toteż okna z niego wykonane mogą przybierać rozmaite kształty. To tylko kilka z wielu zalet okien z aluminium, dla których warto się na nie zdecydować – wymienia nasz rozmówca reprezentujący firmę FAMIX.

Okna aluminiowe wykorzystuje się przede wszystkim w budynkach użyteczności publicznej, jednak dzięki ich walorom estetycznym i parametrom coraz częściej spotkać można je także w budynkach mieszkalnych.

Zalety okien z aluminium

Wśród pozostałych zalet okien aluminiowych wymienić należy:

  • trwałość – ramy tych okien nie są bardzo podatne na uszkodzenia,
  • dużą wytrzymałość,
  • stabilność – umożliwia tworzenie wąskich profili, dzięki którym okna wydają się większe, ale i dużych ram, w których można umieszczać ciężkie przeszklenia,
  • łatwą pielęgnację – wystarczy przecierać je wodą z dodatkiem środka myjącego (bez octu, ani żadnego innego kwasu) raz na kilka miesięcy,
  • odporność na korozję – są zabezpieczone poprzez malowanie proszkowe lub anodowanie,
  • dobrą izolację cieplną – w ich konstrukcji wykorzystuje się najnowocześniejsze materiały termoizolacyjne.

Warto również wspomnieć, że okna aluminiowe są przyjazne środowisku, ponieważ niektóre ich elementy prawie w 100% poddają się recyklingowi.

Dlaczego je wybierać

Okna z aluminium świetnie sprawdzą się w każdym domu. Łatwość ich formowania daje szansę na idealne dopasowanie ich do ogólnego stylu budynku, a trwałość i wytrzymałość sprawią, że będziecie cieszyć się nimi przez długie lata.