Zalety drzwi przesuwnych

Systemy drzwi przesuwnych święcą sprzedażowe triumfy. Na zalety tego typu rozwiązań zwraca uwagę coraz więcej osób – zwłaszcza właścicieli wnętrz o niewielkim metrażu. Jakie korzyści zyskamy, montując skrzydła drzwiowe na prowadnicy?

drzwi-przesuwne

Oszczędność miejsca

System przesuwny pozwala na zastosowanie skrzydeł drzwiowych w miejscu, gdzie tradycyjne otwieranie wahadłowe jest utrudnione lub zwyczajnie niemożliwe. Skrzydło drzwiowe porusza się wzdłuż ściany po specjalnie wytyczonej prowadnicy, zamontowanej nad otworem drzwiowym bądź do nadproża. Dzięki takiemu rozwiązaniu, zyskujemy sporą ilość wolnej przestrzeni, którą możemy zagospodarować na rozmaite sposoby – np. doposażając pomieszczenie o niezbędne sprzęty i meble.

Nowe możliwości aranżacyjne

Projektanci wnętrz już dawno zauważyli, że drzwi przesuwne pozwalają na wizualne manipulacje przestrzenią. Zsunięcie skrzydeł prowadzi do wydzielenia pomieszczeń, zaś ich rozsunięcie optycznie powiększa całą powierzchnię mieszkania. Wrażenie większej przestronności jest cenne szczególnie w małych lokalach. Nie tylko polepsza samopoczucie, ale też ułatwia cyrkulację powietrza i wpływa na doświetlenie poszczególnych pokoi.

Walory estetyczne

Mimo, że drzwi przesuwne są coraz popularniejsze, to jednak wciąż stanowią stylistyczną ciekawostkę, którą możemy zaskoczyć rodzinę i znajomych. W sprzedaży znajdziemy oryginalne systemy drzwiowe ze skrzydłami pojedynczymi, podwójnymi i teleskopowymi, przesuwającymi się wzdłuż ściany lub chowającymi się w jej wnętrzu w momencie otwarcia. Element konstrukcyjny w postaci prowadnicy nie rzuca się w oczy, dzięki specjalnej maskownicy w kolorze skrzydła.

Czy rzeczywiście warto?

Jak widać, zakup drzwi przesuwnych to gwarancja szeregu korzyści. Szczególną satysfakcję powinni odczuwać właściciele niewielkich mieszkań, którzy chcą zaoszczędzić sporo miejsca. Ciekawymi rozwiązaniami jednoskrzydłowych, naściennych systemów drzwiowych, dysponuje firma Windoor. W Windoor, klient ma możliwość zakupu całego systemu przesuwnego lub wyłącznie wybranych elementów (np. skrzydła bądź maskownicy). To istotne ułatwienie, pozwalające na swobodny montaż drzwi według własnego uznania.