Wykończenie mieszkania w stanie deweloperskim. Jak się za to zabrać?

Kupno nowego mieszkania to jedno z największych wydarzeń w życiu, a także jedna z największych inwestycji. Tej decyzji zwykle towarzyszy spory kredyt, w związku z czym nic dziwnego, że w takiej sytuacji szukamy wszelkich możliwych źródeł oszczędności. Jednym z nich może być wybór mieszkania w stanie deweloperskim i podjęcie się samodzielnego wykończenia wnętrz.

ramont-mieszkania

Mieszkanie w stanie deweloperskim czy wykończone pod klucz?

Choć zakup mieszkania od dewelopera wykończonego pod klucz to niewątpliwie olbrzymia wygoda, na taką inwestycję porywa się niewielu. Po pierwsze, niektórzy deweloperzy w ogóle nie dają klientom takiej możliwości. Po drugie, nawet jeżeli w ofercie dewelopera znajdują się mieszkania gotowe do natychmiastowego zamieszkania, takie rozwiązanie ma wiele wad, z których najpoważniejszą jest zwykle cena.

Zakup nieruchomości w stanie deweloperskim, chociaż wymaga od nabywcy dodatkowego nakładu pracy, niesie ze sobą wiele korzyści. Najważniejsza z nich ma wymiar finansowy, gdyż samodzielne wykończenie wnętrz jest po prostu tańsze. Podejmując się takiego wyzwania, mamy też gwarancję, że wygląd mieszkania będzie zgodny z naszymi upodobaniami.

Odbiór mieszkania w stanie deweloperskim

Twoje mieszkanie jest gotowe do odbioru i dalszej pracy we wnętrzach? Doskonale. Teraz trzeba umówić się z deweloperem na odbiór. Wbrew pozorom to nie tylko formalność, polegająca na przekazaniu kluczy. Dla nabywcy to ostatnia szansa, by zgłosić wszelkie wątpliwości i ewentualne poprawki.

Mieszkanie w stanie deweloperskim to teoretycznie niewiele. Otynkowane ściany, jeszcze niepokryte farbą, okna i zewnętrzne drzwi, niezbędne instalacje. Jednak definicja stanu deweloperskiego nie jest jednoznaczna i zdarza się, że w umowie zakupu opisano wyższy standard. Toteż do odbioru mieszkania warto się przygotować, a najlepiej wziąć ze sobą eksperta.

Jak wykończyć mieszkanie w stanie deweloperskim?

Oczekując na odbiór nowego mieszkania od dewelopera, zwykle mamy już przynajmniej ogólne pojęcie o tym, jak ma ono docelowo wyglądać. Pozostaje jeszcze kwestia przygotowania fachowego projektu, wyboru i zakupu materiałów budowlanych, znalezienia ekipy wykończeniowej… a więc całkiem sporo do zrobienia.

Najprostszym sposobem na niedrogie i fachowe wykończenie mieszkania w stanie deweloperskim, jest współpraca z doświadczoną firmą. Nie mówimy tu o biurach architektonicznych, które za swoje usługi liczą sobie naprawdę duże pieniądze. Jeśli zależy Ci na tym, by mieszkanie wyglądało tak, jak to sobie wymarzyłeś, pomoże Ci dobry salon z materiałami wykończeniowymi.

Przykładem może być sieć ARGO Salony Pięknych Wnętrz. Przychodząc do jednego z punktów obsługi klienta, możesz poprosić o wirtualną wizualizację swoich pomysłów i doradztwo w zakresie wyboru najlepszych materiałów, mieszczących się cenowo w Twoim budżecie.

Wybierając firmę, która pomoże Ci wykończyć mieszkanie, koniecznie sprawdź, czy w jej ofercie znajdują się wszystkie elementy niezbędne do kompletnego remontu. Pamiętaj, że będziesz potrzebować nie tylko farb czy tapet do pokojów, ale także ceramiki i armatury łazienkowej, rolet okiennych i wielu innych detali.

W dużych, dobrze zaopatrzonych salonach wykończeniowych, znajdziesz szeroki asortyment produktów, które pozwolą na stworzenie wymarzonego wnętrza perfekcyjnie i w najmniejszych szczegółach. Zwróć uwagę na te firmy, które oprócz samych towarów, oferują również usługi montażu podłóg, drzwi wewnętrznych i innych elementów wykończeń.

śr. ocena 5 / głosów 5