Ucieczka od zgiełku. Zalety mieszkania poza wielkim miastem

Jeżeli mieszkasz i pracujesz w dużym mieście, tamtejszy zgiełk może dać Ci się we znaki. Dla osób zmęczonych dotychczasowym życiem, istnieje wyjście z sytuacji – osiedlenie się w mniejszej, zacisznej miejscowości. Podjęcie decyzji o porzuceniu dotychczasowego stylu życia, niesie ze sobą wiele korzyści.

zakup mieszkania

W ciszy i spokoju

Spokój i poczucie bezpieczeństwa to jedne z podstawowych czynników, na które zwracamy uwagę, wybierając miejsce do życia. Gdzie łatwiej o pełną harmonię, jeśli nie w małej miejscowości na przedmieściach? Tutaj cisza to standard, a brak ulicznego ruchu, dźwięku klaksonów i głośnych sąsiadów, stanowi plaster na skołatane nerwy. Miasteczko tego typu wbrew pozorom nietrudno znaleźć. Dobry przykład stanowi Kobylanka – miejscowość w województwie zachodniopomorskim. Mieszczące się tam Osiedle Nowy Horyzont – kompleks 127 całkowicie uzbrojonych działek, przeznaczonych pod zabudowę jednorodzinną – z pewnością zainteresuje nie jedną osobę, szukającą miejsca na budowę wymarzonego domu.

Zielono i naturalnie

Życie z dala od wielkiego miasta, to także bliższy kontakt z naturą. Chyba każdy chciałby zamienić konieczność wdychania samochodowych spalin, na świeże powietrze. Lasy, tereny rekreacyjne, czy tak jak w przypadku Kobylanki – bezpośrednie sąsiedztwo jeziora Miedwie, z czystą plażą i przystanią żeglarską – wszystko to wpływa na nasze samopoczucie i zdrowie. Zielona okolica służy odpoczynkowi, stanowi podatny grunt pod wychowanie dzieci. Tutaj pocieszysz się każdą chwilą, śpiewem ptaków, szumem drzew…

Komunikacja na medal

Zwykło się twierdzić, że w wielkim mieście wszędzie jest blisko. Teoretycznie to prawda, jednak notoryczne zatłoczenie i stanie w korkach powoduje, że niewielkie odległości przeradzają się w trudne do przebycia dystanse. Na przedmieściach ten problem nie istnieje. Bez trudu możemy dostać się do miasta – do pracy bądź na zakupy, aby odwieźć dziecko do szkoły, czy udać się do kina. Z Kobylanki do centrum Szczecina dzieli nas tylko 20 minut jazdy samochodem. Do Stargardu – zaledwie 8 minut! Bezproblemowy dojazd – o każdej porze dnia i nocy, niezależnie od warunków pogodowych – ułatwiają wykonane na Osiedlu Nowy Horyzont drogi, z pełnym oświetleniem. To świetny komfort komunikacyjny, dzięki któremu wszystko znajduje się niemal na wyciągnięcie ręki. Szybko, lecz bez pośpiechu.

Cena, której trudno odmówić

Ceny działek i nieruchomości w miastach, niejednokrotnie okazują się o wiele wyższe od tych, obowiązujących na przedmieściach. Na Osiedlu Nowy Horyzont w Kobylance, za 1 m2 uzbrojonej działki budowlanej zapłacimy zaledwie 148 zł (brutto z 23% VAT), co stanowi atrakcję nie tylko w skali regionu, ale całej Polski. Na obszarach o powierzchni od 1000 do 1650 m2, jesteśmy w stanie wznieść dom jednorodzinny z prawdziwego zdarzenia, z własnym garażem i ogrodem. To coś, czego nie osiągniemy w mieście, gdzie często jesteśmy zmuszeni zadowolić się ciasnym mieszkaniem w blokowisku.

Chcieć, znaczy móc

Jak widzisz, przeprowadzka na przedmieścia nie jest zadaniem z gatunku karkołomnych. Wiele zależy od osobistych chęci i determinacji. Zyski mogą okazać się o wiele wyższe od strat. Komfort życia wzrośnie wielokrotnie, a Ty sam oszczędzisz na czasie, zdrowiu i pieniądzach. Czyli na wszystkim tym, co obok rodziny najważniejsze. A przecież i ona będzie się cieszyć. Sytuacja idealna!