Taśmy do suchej zabudowy. Charakterystyka

Czy możesz czuć się bezpiecznie ze świadomością, że niektóre elementy konstrukcji Twojego domu trzymają się na… taśmę klejącą? Zdecydowanie tak! Wbrew pozorom asortyment materiałów samoprzylepnych obejmuje nie tylko artykuły szkolne i papiernicze, ale też taśmy budowlane, które zapewniają stabilność i bezpieczeństwo. Poznaj taśmy do suchej zabudowy, ich zastosowania i zalety.

Taśmy w branży budowlanej

Trwałe łączenie elementów jest kluczowe dla całej branży budowlanej. Stąd mnóstwo typów zapraw, klejów, mas klejowych, żywic, spoin, kotew, a wreszcie śrub, gwoździ i nitów. Do tej grupy zaliczyć można też taśmy.

O to, w jaki sposób taśmy klejące są wykorzystywane w branży budowlanej, zapytaliśmy producenta – eksperta z firmy Duo:

Wykonawcom z branży budowlanej proponujemy m.in. uszczelki i pianki samoprzylepne polietylenowe oraz poliuretanowe, a także taśmy krepowe i taśmy do suchej zabudowy. Służą one do wielu celów, wśród których najważniejsze to: wzmacnianie konstrukcji, izolacja maskowanie i łączenie elementów. Profesjonalne taśmy są na placu budowy bardzo przydatne.

Aby taśma spełniała swoje zadanie przez długi czas, musi być wykonana z materiałów najwyższej jakości, a jej parametry powinny być dokładnie zbadane. Tylko takie materiały spajające powinny być stosowane w branży budowlanej. Zależą od tego solidność konstrukcji i bezpieczeństwo wykonawców prac oraz użytkowników obiektu.

Taśmy do suchej zabudowy – co je wyróżnia?

Specyficznym typem taśm są taśmy do suchej zabudowy. Przypomnijmy: sucha zabudowa to elementy wykonywane przede wszystkim z płyt gipsowo-kartonowych. Mogą to być ścianki działowe albo sufity podwieszane. Ten rodzaj zabudowy nie wymaga mokrych zapraw. Jakoś jednak trzeba łączyć płyty i tu właśnie z pomocą przychodzą taśmy do suchej zabudowy.

Ten rodzaj taśmy umożliwia nie tylko łączenie, ale też wzmacnianie elementów z lekkich płyt kartonowo-gipsowych. Wyróżniamy także taśmy poprawiające izolację akustyczną ściany czy sufitu stworzonego metodą zabudowy lekkiej.

Taśmy do łączenia płyt z kartongipsu zwiększają stabilność konstrukcji, niwelują szczeliny między płytami, mogą także poprawiać inne właściwości zabudowy suchej. Na rynku nie brakuje taśm paroizolacyjnych czy ogniotrwałych.

Aby taśma trwale trzymała się płyty kartongipsowej, która jest sucha i porowata, potrzeba bardzo mocnego, a przy tym bezpiecznego dla otoczenia kleju. Dlatego po zakup taśm do suchej zabudowy warto skierować się do specjalistów w tej dziedzinie.

Taśmy sprawiają, że sucha zabudowa jest faktycznie sucha, a jej stworzenie jeszcze szybsze i łatwiejsze. Efekt jest bardzo estetyczny. W odróżnieniu od innych metod łączenia, taśmy nie naruszają struktury płyty, a poza tym dodatkowo ją wzmacniają. Same zalety!

śr. ocena 0 / głosów 0