Szpachlowanie i tynkowanie z wykorzystaniem agregatów

Czasy, kiedy prace na placach budowy i podczas remontów odbywały się wyłącznie z użyciem ludzkich rąk, dawno już minęły. Dzisiaj fachowcy mają do dyspozycji całą gamę sprzętów umożliwiających szybką realizację powierzonych im zadań. Możliwości tego typu sprzętów są naprawdę duże. Do jednych z najbardziej przydatnych urządzeń zalicza się agregaty służące do tynkowania oraz do szpachlowania.

Możliwości agregatów przeznaczonych do tynkowania i szpachlowania

Można oczywiście spotkać się z wieloma modelami agregatów tynkarskich. Mimo tego ich budowa oraz zasada działania są niemalże identyczne.

Agregat taki to złożone urządzenie, na które składa się duża ilość elementów i podzespołów. Ich współpraca zapewnia, że tynk może zostać naniesiony na ściany budynków. Każde takie urządzenie składa się z układu wodnego oraz z układu sprężonego powietrza. Nie mogłyby on spełniać swojej funkcji również bez:

  • mieszarki z pompą ślimakową,
  • kosza z podajnikiem,
  • motoreduktora mieszarki i pompy
  • skrzynki sterowniczej zasilanej prądem.

Przy pomocy agregatów można nanosić na powierzchnie różne rodzaje materiałów tynkarskich. Należą do nich zaprawy spoinowe, tynki gipsowe, mineralne, akrylowe, samopoziomujące oraz mineralne. Dzięki temu urządzenia te mają tak szerokie spektrum zastosowań i są popularnymi sprzętami wykorzystywanymi przez branżę budowlaną.

Równie często stosuje się agregaty do szpachlowania. Pozwalają one na szybkie nanoszenie równomiernej warstwy gipsu lub masy dekoracyjnej na określoną powierzchnię. Ich stosowanie oznacza znacznie mniejszą ilość odpadów podczas pracy, jak i spore oszczędności, jeżeli chodzi o czas.

Agregaty tynkarskie oraz do szpachlowania są przeznaczone do tego, aby mechanicznie i w sposób ciągły nakładać tynk i gips na powierzchnię ścian. Zdecydowanie pozwala to zaoszczędzić czas i sprawia, że prace remontowe i wykończeniowe przebiegają o wiele sprawniej. Na uwagę zasługuje także ich funkcjonalność – agregaty mogą służyć do nakładania zarówno mieszkanek mokrych, jak i suchych” – mówi ekspert ze sklepu z urządzeniami dla budownictwa TechnikNTB.

Jak wykorzystuje się agregaty do szpachlowania i tynkowania?

Szpachlowanie z wykorzystaniem agregatów jest bardzo łatwe. Mimo że niektóre z tych urządzeń są mobilne, to najczęściej nie ma konieczności ich przemieszczania. Dzieje się tak, gdyż mają one wyjątkowo długi wąż zapewniający dostęp do wszystkich pomieszczeń.

Natomiast agregaty tynkarskie dozują odpowiednią ilość wody i łączą ją z suchą mieszanką. Następnie obydwa te składniki są mieszane, czego efektem jest tynk o idealnej konsystencji. Nanosi się go na ściany przy pomocy pistoletu natryskowego.

śr. ocena 5 / głosów 5