Dobra firma budowlana – jak ją wybrać?

Dobra firma budowlana działa kompleksowo, to znaczy zakres wykonywanych przez nią usług jest szeroki, a wszystkie zlecenia wykonuje szybko i terminowo. W tym artykule podpowiadamy, co zrobić, aby być zadowolonym z wybranej ekipy remontowo-budowlanej.

budowa

Poszukiwania dobrej firmy budowlanej warto rozpocząć od rozmów ze znajomymi, którzy doradzą nam, jaką firmę budowlaną wybrać, aby nie trafić na „mataczy” czy amatorów. Bardzo ważnym argumentem jest to, że taka firma została sprawdzona, ponieważ nasi znajomi faktycznie z niej skorzystali, a my widzieliśmy efekt ich pracy na własne oczy. Profesjonalna i solidna firma budowlana powinna też wykonywać zlecone prace w terminie i z dużą dokładnością tak, aby prace remotnowo-budowlane służyły nam na lata.

Jeśli nie znamy żadnej firmy, warto poszukać dobrej ekipy budowlanej w internecie. Istnieją specjalne strony i fora dyskusyjne, gdzie można znaleźć fachowca do danej usługi budowlanej. Szukając dobrej firmy w internecie powinniśmy jednak zachować ostrożność.

Poproś o referencje i nie sugeruj się ceną

Podczas pierwszych rozmów z firmami budowlanymi warto nie tylko spytać o cenę i czas wykonania usługi, ale także poprosić o referencje z poprzednich budów. Warto sprawdzić czy na jej stronie znajduje się lista klientów albo zdjęcia zleceń wykonanych wcześniej przez firmę budowlaną.

Jeśli zależy nam na wysokiej jakości wykonania usługi, kryterium najniższej ceny nie powinno być decydującym argumentem. Tania ekipa budowlana rzadko jest solidna. A niskie koszty często przekładają się na słabą jakość wykonanych prac remontowo-budowlanych. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy wybrać drogą firmę budowlaną. Najlepiej jeśli wybierzemy 2-3 firmy o uśrednionej stawce i dokonamy dalszej selekcji na podstawie ich referencji, doświadczenia, wiedzy oraz sprzętu jakim firma dysponuje.

Dobra firma – co to znaczy?

Dobra firma budowlana charakteryzuje się kompleksowością wykonywanych usług. Szczególnie ważne jest, aby prace remontowe, w całości były wykonane przez jedną ekipę budowlaną. Dzięki temu oszczędzamy czas i pieniądze.

Jak dodaje pracownik z firmy budowlanej Mab-Bud: Fachowiec powinien też „znać się na rzeczy”, to znaczy, że umie oszacować czy sam jest w stanie wykonać pracę. Nie powinno dojść do sytuacji, kiedy pracę nad daną usługą rozpocznie jedna ekipa budowlana, a później będzie musiała ją dokończyć zupełnie inna.

Profesjonalna firma budowlana powinna być solidna, precyzyjna, posiadać wiedzę i doświadczenie w zakresie wykonywanych usług, a ponadto powinna umieć doradzić. Fachowcy są ekspertami w danej dziedzinie. Powinniśmy korzystać z ich doświadczenia i wiedzy bo dzięki temu możemy uniknąć sporo błędów.

Na koniec jeszcze raz uczulamy, że o wyborze dobrej firmy budowlanej nie powinna decydować cena, a jakość i zakres wykonywanych przez nią usług. Taka firma powinna być kompleksowa i solidna. Powinna też posiadać dobre referencje z wykonanych realizacji i cieszyć się dobrymi opiniami klientów.

śr. ocena 5 / głosów 1