Dlaczego warto postawić na aluminiowe ścianki działowe?

Stolarka aluminiowa cały czas zyskuje na popularności. Jest wykorzystywana nie tylko w przeszklonych galeriach handlowych, nowoczesnych hotelach czy apartamentach, ale również w domach jednorodzinnych, w których widoczna jest chęć unowocześnienia wnętrza. Do jej elementów zaliczamy zarówno drzwi, okna, krzesła oraz stoły, jak i ścianki działowe, których krótką charakterystykę przedstawiamy w poniższym artykule. Sprawdzamy, do czego służą aluminiowe ścianki działowe oraz jakie zalety posiadają konstrukcje tego typu. Zapraszamy do lektury.

Estetyczne i łatwe w montażu

Ścianki działowe służą do odgradzania pomieszczeń, do ich dekoracji, a także do łączenia dwóch sąsiadujących wnętrz. Jeżeli są wykonane z aluminium, posiadają wiele cech, które są pomocne w przypadku tego rodzaju elementów pomieszczeń. Przede wszystkim materiał, jakim jest aluminium, cechuje się dobrą izolacją akustyczną oraz termiczną, dzięki czemu można je zamontować np. w głośnym pomieszczeniu pracowniczym, zwiększając w ten sposób komfort pracy. Ponadto ich ładny wygląd będzie stanowił miły i oryginalny dodatek w każdym biurze.

Aluminiowe ścianki działowe są również lekkie i smukłe, co sprawia, że są łatwe w montażu i znakomicie wpasowują się w niemal każdą przestrzeń – nie tylko biurową, ale również tę, znajdującą się w bankach, urzędach pocztowych, szpitalach, obiektach handlowych i kasach biletowych. Zastosowanie ścianek we wspomnianych miejscach sprawia, że wyglądają one nowocześnie oraz estetycznie.

Wytrzymałe i ekologiczne

Aluminium jest także wytrzymałe, sztywne, odporne na wiatr i rdzę, a także bezpieczne, ekologiczne oraz łatwe w pielęgnacji, dzięki czemu ścianki wykonane z tego materiału mogą służyć też jako nowoczesne przegrody balkonowe lub tarasowe, a także prysznicowe – wymienia kolejne zalety ekspert z firmy Alumex z Warszawy, która istnieje na rynku już od 1995 roku i obecnie jest renomowanym producentem stolarki aluminiowej i okien. Wytwarzane przez nią profile znakomicie nadają się do tworzenia konstrukcji służących do wewnętrznej zabudowy, z których można zbudować ścianki działowe.

Firma zapewnia kompleksową obsługę każdego zamówienia – od przygotowania projektu, poprzez produkcję i transport wyrobów, aż po ich montaż. Kadra doświadczonych profesjonalistów gwarantuje szybką i terminową realizację każdego zlecenia, a oferowane przez Alumex ścianki działowe, drzwi, fasady i witryny aluminiowe znakomicie spełniają swoje funkcje w sklepach, bankach, szkołach, zakładach produkcyjnych oraz urzędach.