Dlaczego warto korzystać z fototapet

Technologie na rynku budowlanym, w tym również te wykorzystywane w aranżacji wnętrz, dynamicznie się rozwijają i podlegają nieustannym innowacjom. Nie inaczej jest w przypadku fototapet, które dzisiaj przeżywają prawdziwy renesans, a to dzięki nowym możliwościom technologicznym pozwalającym na precyzyjny wydruk obrazów na trwalszych materiałach. Dlaczego warto zainwestować w fototapetę?

Estetyka i funkcjonalność

Fototapeta to oryginalny sposób na wykończenie wnętrz, niebanalna dekoracja, ale też praktyczne rozwiązanie do domu czy biura.

Przy pomocy fototapety ozdobimy każde pomieszczenie. – Mówi pracownik firmy Lux-Tap z Gdyni oferującej fototapety na zamówienie. – Ogranicza nas tu właściwie jedynie wyobraźnia. Fototapetę możemy wybrać w dowolnym wzorze i rozmiarze, do dyspozycji są też rozmaite materiały i technologie. To dobry sposób na odświeżenie wnętrza. Tanio i szybko odmienimy wizerunek naszego domu czy mieszkania, a przy tym zamaskujemy różnego rodzaju skazy na ścianach, np. zadrapania czy zabrudzenia. Fototapeta to też idealny sposób na optyczne modyfikacje wnętrz. Przestrzenna tapeta, np. z panoramą miasta czy górskim krajobrazem, nada pomieszczeniu głębi i wizualnie je powiększy. Odpowiednio dobierając fototapetę możemy też zmniejszyć pomieszczenie, dodać mu dynamiki, ocieplić wnętrze czy też nadać mu dowolny charakter: nowoczesny, romantyczny czy relaksacyjny. Fototapeta może tez inspirować i pobudzać do pracy. Do tego dochodzi atrakcyjna cena i łatwy montaż niewymagający specjalnych zdolności technicznych. Wszystko to sprawia, że fototapety w wielkim stylu wracają do naszych mieszkań.

Wiele możliwości

Za powrót fototapet do łask odpowiedzialne są przede wszystkim znacznie większe niż jeszcze kilkanaście lat temu możliwości technologiczne. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się dzisiaj zwłaszcza fototapety na zamówienie, dzięki którym można spersonalizować wnętrze ozdabiając je np. wielkowymiarową rodzinną fotografią czy zdjęciem z wakacji. Nie musimy już decydować się na gotowe wzory – chociaż tu wybór jest ogromny: poczynając od krajobrazów i miejskich panoram, przez reprodukcje dzieł sztuki, aż po motywy roślinne i abstrakcyjne. Wystarczy wybrać dowolną fotografię z prywatnego archiwum i zamówić fototapetę z wybranym motywem. To z pewnością oryginalny pomysł na aranżację wnętrza. Przy czym warto pamiętać, że dzisiaj taką techniką ozdobimy nie tylko ścianę, ale też np. drzwi czy meble. Warto też wspomnieć o szerokiej ofercie materiałów, z jakich produkowanych są fototapety. Poza tradycyjnym papierem mamy bowiem do wyboru również wytrzymałe tapety winylowe czy z włókna szklanego, w tym również laminowane, które dzięki odporności na wilgoć doskonale sprawdzą się w kuchni czy w łazience. Jak więc widać, możliwości wyboru fototapety i jej przeznaczenia są niemal nieograniczone.